EĞİTİM

Küçük Erdem, kâğıttan şaheser yapıyor

kucuk-erdem-kgittan-saheser-yapiyor Esafettin Sarı’nın oğlu Erdem Sarı, merakla başladığı origami ile kullanılmış kâğıttan şaheserler üretiyor.

Kaman Ortaokulu Satranç Turnuvasında yine 1. oldu

kaman-ortaokulu-satranc-turnuvasinda-yine-1-oldu Okullar arası Satranç Turnuvasında geçen yılın birincisi Kaman Şehit Bayram Kara Ortaokulu Küçük Kızlar Satranç Takımı yine birinci oldu.

Tarım Lisesi Öğrencileri Teknik Gezi Yaptı

tarim-lisesi-ogrencileri-teknik-gezi-yapti Tarım Meslek Lisesi Hayvan Sağlığı Bölümünde okuyan 10 sınıf öğrencileri İlci Tarım İşletmelerine teknik gezi yaptılar.

Kardelen Rehabilitasyon’dan Engelliler Günü etkinliği

kardelen-rehabilitasyondan-engelliler-gunu-etkinligi Kaman’da faaliyet gösteren Özel Kardelen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenlendi.

‘Hürkuş Sabiha’ Karakteri Ödül Getirdi

hurkus-sabiha-karakteri-odul-getirdi Hemşerimiz Zalike Yaman, ‘Hürkuş Sabiha’ Tasarımıyla Dijital Karakter Yarışması’nda Birinci Oldu

Anaokullarında Kızılay’ı anlattı

anaokullarinda-kizilayi-anlatti Türk Kızılayı Kaman Şube Başkanı Cuma Erzurumluoğlu, Kızılay Haftası kutlamaları kapsamında Anaokullarında Kızılay’ı anlatıyor.

Servisçilere eğitim semineri verildi

serviscilere-egitim-semineri-verildi Kaman Kaymakamlığı tarafından okul servis şoförlerine ve taşımalı eğitim sistemine yönelik seminer yapıldı.

Ortaokullarda İngilizce Ağırlık Ders Verilecek

ortaokullarda-ingilizce-agirlik-ders-verilecek Kaman’da pilot seçilen 3 ortaokulda yabancı dil ağırlıklı ders yapılacak

Kız Meslek taşındı, Yavuz Selim kapatıldı

kiz-meslek-tasindi-yavuz-selim-kapatildi-- Kaman’da İmam Hatip Okullarına ve Öğretmenevi’ne bina yapımı için birçok okulun yeri değiştirildi.

Okullar 18 Eylül’de açılacak

okullar-18-eylulde-acilacak Yeni eğitim öğretim dönemi için güvenlik toplantısı yapıldı

MYO’da öğrenci sayısı düştü

myoda-ogrenci-sayisi-dustu Kaman’a 4 yıllık üniversite hayallerde kalırken, MYO’da bazı bölümlerin kapanması söz konusu…

Lise ve Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı

lise-ve-universite-yerlestirme-sonuclari-aciklandi Üniversiteye yerleştirmede liseler yerle yeksan olurken, ortaokullarda ise başarı durağanlaştı

Tamer hoca ile gurur duyduk

tamer-hoca-ile-gurur-duyduk Hemşerimiz Prof. Dr. Tamer Demir, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne Dekan olarak atandı.

Mümtaz hoca öğrencileriyle 4. Kez buluştu

mumtaz-hoca-ogrencileriyle-4-kez-bulustu Bu yıl 1975 yılı mezunlarının dışında aynı okuldan 1980 yılında mezun ettiği öğrencileri de katıldı.

TEOG tercihleri 14 Temmuz’da

teog-tercihleri-14-temmuzda Kaman’dan TEOG sınavına giren 475 öğrenciden 179’u 400 ve üzerinde puan aldı.

Engelliler için bahar şenliği düzenlendi

engelliler-icin-bahar-senligi-duzenlendi Kardelen Rehabilitasyon Merkezi tarafından Engelliler Haftasında “Geleneksel Bahar Şenliği”nin ilki gerçekleştirildi.

Kaman MYO’da mezuniyet heyecanı

kaman-myoda-mezuniyet-heyecani Kaman MYO’dan 600 Öğrenci Mezun Oldu. 2017-2018 Akademik Yılında Öğrenci alacak olan UBYO (Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu) için Kaman halkı heyecanla beklemekte.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutladık

ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayramimizi-kutladik Ulusal Egemenliğimizin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 97. Yıldönümü ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'ün Türk ve dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan

Spor İl Müdürlüğüne Kamanlı hemşerimiz Emre Arslan getirildi

spor-il-mudurlugune-kamanli-hemserimiz-emre-arslan-getirildi Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne Kırşehir Gençlik Merkezi Müdür Vekili hemşerimiz Emre Arslan atandı.

Minik öğrencilere trafik eğitimi verildi

minik-ogrencilere-trafik-egitimi-verildi Milli Eğitim Bakanlığı ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) arasında imzalanan protokol kapsamında Kaman’da anasınıfı ve ilkokul öğrencilere yönelik trafik bilincinin kazandırılması

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ