Engelliler için bahar şenliği düzenlendi

engelliler-icin-bahar-senligi-duzenlendi

Kardelen Rehabilitasyon Merkezi tarafından Engelliler Haftasında “Geleneksel Bahar Şenliği”nin ilki gerçekleştirildi.
24 Mayıs 2017 Çarşamba 14:25

 

Kaman’da 2007 yılından bu yana engelli çocuklarımızın eğitimi konusunda faaliyet gösteren Özel Kardelen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından “1. Geleneksel Bahar Şenliği” gerçekleştirildi.

 

Engelliler Haftası kapsamında 18 Mayıs 2017 Perşembe günü Cuma Mahallesi Mustafa Erdoğan Parkında bulunan ve İşletmeciliğini Murat Ödemiş’in yaptığı Kır Cafe’de gerçekleştirilen Geleneksel Bahar Şenliğine Kaymakam Girgin ile birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Eftal Avşar, Askerlik Şubesi Başkanı Üsteğmen Fırat Mert Fidancı, Kardelen Rehabilitasyon Merkezi idareci ve öğretmenleri ile öğrenciler ve velileri katıldı. 

Kardelen Rehabilitasyonun sahibi Öğretmen Ercan Altıntaş ve Merkezin Müdiresi emekli Öğretmen Yıldız Altıntaş yüzlerce davetli ve misafirleri kapıda karşıladığı bahar şenliği Kaymakam Girgin’in konuşması ile başladı.

 

Kaymakam Girgin, yaptığı konuşmasında; “Engellilerimizin rehabilitasyonu, eğitimi ve sosyalleşmelerini sağlama açısından bir çok yerde bulunmayan iki tane özel kurumumuz var. Burada ki idarecilerimizin ve eğitimcilerimizin yanı sıra anne ve babalarında gayreti çok önemli. Aile olarak çok zor ve meşakkatli işiniz var Allah sizlerin yardımcısı oldu. Bu kurumlarımızdaki öğretmenlerimizde sizlerin yükünü azaltmaya çalışıyor, bu çocuklarımızın ve gençlerimizin toplumda daha iyi yerlere gelmesi için gayret gösteriyorlar. Engelliler haftası içerisinde bu programı düzenledikleri için Ercan bey ve ekibini tebrik ediyor, bu vesile ile gününüzü kutlar, saygılar sunarım,” dedi.

 

Belediye Başkan Yardımcısı Eftal Avşar ise yaptığı konuşmasında 30 yıllık arkadaşı olan Ercan Altıntaş’ı ilçemizdeki böyle bir eksikliği giderdiği ve başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ettiğini belirterek engellilerin günü kutlayıp sağlık, huzur ve mutluluk diledi.

 

Kardelen Rehabilitasyonun sahibi Ercan Altıntaş ise selamlama ve teşekkür konuşmasında tüm davetlilere iyi eğlenceler dileyerek “Bahar Şenliği” etkinliğini geleneksel hale getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

 

Konuşmaların ardından Kamanlı Abdal Aşireti Üyelerinden Emir Ertürk, Selahattin Ertürk, Çetin Karakuş ve Behsat Karakuş’un sazları ve sözleri ile aileleriyle doyasıya eğlenen merkez öğrencileri Kaymakam Girgin’in gösterdiği ilgiye sık sık sarılarak ve fotoğraf çektirerek gösterdiler. Bahar Şenliği ikramlar ve eğlenin ardından sona erdi.

 

Kaymakam’dan müthiş performans

 

Dünya Engelliler Haftası nedeniyle ilçemizdeki özel eğitim kurumlarını ziyaret eden Kaymakam Murat Girgin, Kardelen Rehabilitasyon Merkezinin 1’incisini gerçekleştirdiği ve geleneksel hale getirmeyi planladığı “Bahar Şenliği”ne katıldı. Engellilere özel ilgi gösteren ve yapılan ricaları kırmayan Kaymakam Girgin, Harmandalı Zeybeği performansıyla büyük beğeni kazandı.

 

Aydın Umurlu’lu olup Harmandalı oyununu yöresine uygun bir şekilde icra eden Kaymakam Girgin, tüm davetlilerden büyük alkış ve iltifat alırken en güzel tebriki ise engelli kardeşlerimizin gülücüklerinden aldı. / Muzaffer AKTÜRK


Haber okunma sayısı: 1898 Haber Kaynağı: KAMAN AK HABER GAZETESİYazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
973 hit, 307 ziyaretçi, 375 ziyaret
Bu ay:
4845 hit, 1312 ziyaretçi, 1666 ziyaret
Toplam:
952394 hit, 158194 ziyaretçi, 246141 ziyaret