Mümtaz hoca öğrencileriyle 4. Kez buluştu

mumtaz-hoca-ogrencileriyle-4-kez-bulustu

Bu yıl 1975 yılı mezunlarının dışında aynı okuldan 1980 yılında mezun ettiği öğrencileri de katıldı.
12 Temmuz 2017 Çarşamba 09:51

 

Gazetemiz köşe yazarı Emekli Öğretmen Mümtaz Boyacıoğlu, 1975 yılında Kaman Devrim İlkokulu 5. sınıftan mezun ettiği öğrencileri ile Ankara’da 4. kez buluştu.

 

Bu yıl 1975 yılı mezunlarının dışında aynı okuldan 1980 yılında mezun ettiği öğrencileri de katıldı. 

8 Temmuz 2017 Cumartesi günü Ankara’da toplanma çağrısı yapmak için görevli Sonay Baran ile Şenol Çöklü, toplantı yeri olan Kızılay’da Urfalı Ciğerci Zümrüt lokantasını tespit ettiler. Saat 11.00’de Öğretmenleri Mümtaz Boyacıoğlu ile Yavuz Genç, biraz sonra Sonay Baran, Şenol Çöklü, eşi ve kızı, Nihal Dayı ile eşi, Kırşehir’den Kemal Kaya ve Balıkesir Altınoluktan gelen Nurhan Genç katıldılar.

 

Buluşmaya, Mümtaz hocamızın 1980 yılında mezun ettiği kızı Nilgün Boyacıoğlu eşi ve oğlu, ortanca kızı Evrim Boyacıoğlu da eşi ve iki kızı ile katılarak babalarına ve diğer katılımcılara sürpriz yaptılar.

 

Anılarla yenen yemek sonunda Mümtaz öğretmen, 1975 yılı Kaman Devrim İlkokulu karne kayıt defterinin fotokopisinden düzenlediği ve kurdele ile süslediği resimli belgeyi isim okuyarak öğrencilerine dağıttı. Bu toplantıda günün en büyük sürprizi olarak öğrenciler belgelerini alırken, o günkü not ve çocukluk resimlerini görmenin mutluluğunu yaşarken, öğretmenlerine ve arkadaşlarına sarılarak gözyaşlarını yenemediler.

 

Buluşma bir konuma yapan Mümtaz hoca; “Değerli arkadaşlarım. Bu yıl toplantımıza katılan herkese teşekkür ediyorum. Yılda bir kez buluşmamızın bir amacı ve anlamı olmalı. Bu yıl diploma kayıtları çok büyük bir değişiklik oldu. Gelecek yıllarda okul ve meslek anılarımızla, şiirlerle ve müzik hazırlıklarımızla buluşmalarımızı daha da zenginleştirebiliriz. Yine gelecek yıl daha önemli bir öneri ile geleceğimi şimdiden bildireyim.

 

Değerli arkadaşlarım, bize katılamayıp gönlü bizim yanımızda olan ve şartları uygun olmadığı için gelemeyen arkadaşlarımıza gönül koymayalım. Zaten birçoğu internet ortamında bizleri izleyerek resim ve yazılarla bilgi aldılar. Her yıl bu sayıların artacağına inanıyorum. Gelecek yıl, 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü olarak belirlenen toplantı gününü şimdiden bildirmekte fayda görüyorum. Tekrar teşekkür ediyor, sağlıklı ve mutlu gelecek diliyorum sevgili öğrencilerim, arkadaşlarım,” dedi.

 

Bu anlamlı konuşmadan sonra öğrenciler ve yakınları iyi dileklerle ayrıldılar. Mümtaz öğretmenimiz ve değerli öğrencilerinin uzun yıllar sonra buluşup, bundan sonra da buluşmalarını gelenek haline getirmelerinin örnek olması dileğimiz, temennimizdir. / İbrahim AKTÜRK

 


Haber okunma sayısı: 1829 Haber Kaynağı: KAMAN AK HABER GAZETESİYazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
973 hit, 307 ziyaretçi, 375 ziyaret
Bu ay:
4845 hit, 1312 ziyaretçi, 1666 ziyaret
Toplam:
952394 hit, 158194 ziyaretçi, 246141 ziyaret