Servisçilere eğitim semineri verildi

serviscilere-egitim-semineri-verildi

Kaman Kaymakamlığı tarafından okul servis şoförlerine ve taşımalı eğitim sistemine yönelik seminer yapıldı.
04 Ekim 2017 Çarşamba 09:00


Kaman Kaymakamlığı tarafından okul servis şoförlerine ve taşımalı eğitim sistemine yönelik seminer yapıldı.


2017-2018 eğitim öğretim yılında yapılacak olan taşımalı eğitimde muhtemel sorunlar, sorumluluklar, sorunların çözümü, dikkat edilecek hususlarla ilgili Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda servis şoförlerine yönelik eğitim semineri gerçekleştirildi. Toplantıya, Kaymakam Murat Girgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Demirci, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Adnan Erişek ve İlçe Jandarma Trafik Sorumlusu Astsubay Arif Özkaraşoğlu ve servis şoförleri katıldı. 

Kaymakam Murat Girgin, yaptığı konuşmasında, “Öğrenci taşıma hizmeti, eğitimin en önemli kısımlarından biridir. Ailelerimizin mutluluk kaynağı ve geleceğimizin garantisi olan çocuklarımızı evlerden okullarına, okullarından evlerine taşımak gibi çok önemli bir hizmet, sizlere emanet edilen çocuklarımızın güven içinde taşınması, sizlerin çocuklara karşı olan sevginize, ilginize, şefkat ve merhametinize bağlı bulunmaktadır.

 

Bunun içinde, her şeyden önce aracınızı güvenli, temiz ve bakımlı bulundurmanız ve trafik kurallarına uygun davranmanız gerekmektedir. Emniyet ve jandarma birimlerimizin de denetimlerini sıklaştırarak herhangi bir mağduriyete mahal bırakmaması, bu hizmetin yerine getirilmesinde servis şoförleri, okul idareci ve öğretmenlerimizin daha dikkatli ve sorumluluk duygusuyla hareket etmeleri gerekmektedir. Şoförlerimiz ise taşınan çocuklarımıza empati kurarak kendi çocuklarıymış gibi davranmasını bekliyoruz. İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ile Jandarma Komutanlığımız sorumluluk bölgelerine göre bu hususta her türlü tedbiri alarak denetimlerini artıracaklar,” dedi.

 

Öğrenci velisi olan ve Kaman'da esnaflık yapan Talip Özdoğan ise özellikle yaklaşan kış aylarında yolların buz tutması üzerine çocukların can güvenliğinin servis şoförlerinin dikkatine bağlı olduğunu söyleyerek, "İlçemizde özellikle köylerden gelen çok sayıda öğrenci var. Kış aylarında yolların kaygan olacağı düşünülürse servis şoförlerinin daha dikkatli olmaları biz veliler için önemli olacaktır," sözleri ile şoförleri dikkatli olmaya davet etti. / Pınar AKTÜRK

 


Haber okunma sayısı: 2576 Haber Kaynağı: KAMAN AK HABER GAZETESİYazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
973 hit, 307 ziyaretçi, 375 ziyaret
Bu ay:
4845 hit, 1312 ziyaretçi, 1666 ziyaret
Toplam:
952394 hit, 158194 ziyaretçi, 246141 ziyaret