KAMAN GÜNCEL

Boğulanları Kurtardı, Kendi Boğuldu

bogulanlari-kurtardi-kendi-boguldu Hirfanlı Baraj Gölüne botla açıldıktan sonra alabora olarak boğulma tehlikesi atlatan 5 kişiyi kurtarmaya çalışan vatandaşlardan 50 yaşındaki Levent Oral boğularak can verdi.

Bu Hastane Kaman’a Yakıştı

bu-hastane-kamana-yakisti Yapımı tamamlanan 75 yataklı Kaman Devlet Hastanesi, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın katılımıyla 8 Haziran 2018 Cuma günü törenle açıldı.

Belediye mağduriyeti önlemek için sabaha kadar çalıştı Yolu Trafiğe Açtı

belediye-magduriyeti-onlemek-icin-sabaha-kadar-calisti-yolu-trafige-acti Kaman Belediyesi ekipleri esnaf mağdur olmasın diye sabaha kadar çalışarak, doğalgaz çalışması nedeniyle kapanan İstiklal Caddesini 24 saat geçmeden yeniden ulaşıma açtı.

Hastane açılışı Cuma akşamı

hastane-acilisi-cuma-aksami Kaman Devlet Hastanesi yeni hizmet binasının açılışı 8 Haziran 2018 Cuma günü saat 18.00’de gerçekleştirilecek.

Savcılı Plajı yeniden hizmette

savcili-plaji-yeniden-hizmette Önce çürümeye terk edilen daha sonra da tekrar yenilenen İç Anadolu'nun denizi Savcılı Plajı hizmete girdi.

Kaman MYO’da mezuniyet coşkusu

kaman-myoda-mezuniyet-coskusu Ahi Evran Üniversitesi Kaman Meslek Yüksekokulu 2017-2018 Akademik Yılı Mezuniyet töreni gerçekleştirildi. İlçe stadyumunda gerçekleştirilen kep fırlatma törenine binlerce kişi katıldı.

13 Mayıs Anneler Günü Etkinlikleri

13-mayis-anneler-gunu-etkinlikleri Kaman Belediyesi ve 60. Yıl Şehit Hüsnü Önkal İlkokulu Minik Öğrencileri Anneleri Unutmadı

Dr. Oğuz Kocamış Kaman’da göreve başladı

dr-oguz-kocamis-kamanda-goreve-basladi Kamanlı hemşerimiz Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Oğuz Kocamış, Kaman Devlet Hastanesinde kadrolu olarak göreve başladı.

Serkan Dağ, Gaffar Mahallesine aday olduğunu açıkladı

serkan-dag-gaffar-mahallesine-aday-oldugunu-acikladi Kaman’da muhtar adayları yavaş yavaş belli olmaya başlarken, esnaf Serkan Dağ gelecek yıl Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde Gaffar Mahallesi'nden muhtar adayı olarak seçime gireceğini açıkladı.

Çavuş Abi Üzdü

cavus-abi-uzdu Hacıpınar Mahallesi Demirciler sülalesinden Hacı Mehmet Fevzi’nin oğlu 1961 doğumlu Çavuş Demir, geçirdiği elim bir trafik kazasında yaşamını yitirdi.

Ticaret Odası Seçimleri 1 Nisan’da

ticaret-odasi-secimleri-1-nisanda Kaman TSO ortak adayları Aktürk ve Baran, “Kaman’ımıza ve oda üyelerimize daha iyi hizmet edeceğimize inandığımız için bu yola çıktık,” dedi.

Nevruz Bayramı coşkuyla kutlandı

nevruz-bayrami-coskuyla-kutlandi Kaman Belediyesi ve 60. Yıl İlkokulu tarafından Nevruz Bayramı etkinlikleri gerçekleştirildi

Hastanemize yeni laboratuar cihazları alındı

hastanemize-yeni-laboratuar-cihazlari-alindi Kaman Devlet Hastanesi Laboratuarı yeni alınan modern cihazlarla daha kaliteli ve hızlı sonuçlar veriyor.

Muzaffer Aktürk ve Özgür Baran Kaman TSO’ya ortak adaylıklarını açıkladılar

muzaffer-akturk-ve-ozgur-baran-kaman-tsoya-ortak-adayliklarini-acikladilar Kaman Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TSO) 1 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan seçimleri için güç birliği oluşturan Matbaacı ve Gazeteci Muzaffer Aktürk ile Kırtasiyeci ve Müteahhit Özgür Baran ortak

Bozkırda Temiz Süt Üretimi Projesi

bozkirda-temiz-sut-uretimi-projesi Ziraat Mühendisleri Nuh Bektaş ve Dr.Derya Duran Gökalp’in sorumluluğunda sürdürülen “KOP TEYAP Bozkırda Temiz Süt Projesi” başladı

Pazaryeri sorunu kura ile çözüldü

pazaryeri-sorunu-kura-ile-cozuldu Geçtiğimiz hafta sonu tansiyonu yüksek olaylara sebep olan yer dağıtımı meselesi anlaşmayla sona erdi.

Hadi hayırlı olsun Kaman gaz yakmaya başladı

hadi-hayirli-olsun-kaman-gaz-yakmaya-basladi Kaman’da ilk doğalgaz abonesi Hazreti Ebubekir Camii, ikincisi ise Cami İmamı Dağıstan Kaya’nın konutu oldu.

Avcılarımız sürek avına çıktı

avcilarimiz-surek-avina-cikti Kaman’da sayıları gittikçe artan ve tarım arazilerine zarar veren yaban domuzuna karşı sürek avı başlatıldı.

Nüfusumuz 21 Bin 489’a düştü

nufusumuz-21-bin-489a-dustu Herkes şehirli olmak istiyor. 2017 yılında Kaman’da 982 kişi göç ederken, ilçe genel nüfusumuz 35 Bin 738 kişi olarak açıklandı.

Çarşı esnafı ticaretin durduğundan şikâyetçi

carsi-esnafi-ticaretin-durdugundan-sikyetci Anayol ve Sokak aralarına kurulan seyyar tezgahların Savcılı durağındaki AVM'nin alt katına toplanması ve boşalan yerlerin araç parkı haline gelmesi tepkilere neden oldu.

ÇOK OKUNANLAR

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
551 hit, 101 ziyaretçi, 127 ziyaret
Bu ay:
5545 hit, 1585 ziyaretçi, 1916 ziyaret
Toplam:
930761 hit, 154441 ziyaretçi, 239479 ziyaret