Ceviz dalında yılın enleri belli oldu

ceviz-dalinda-yilin-enleri-belli-oldu

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen 26’ncı Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali kapsamında belirlenen ceviz alanında yılın en iyileri belli oldu.
11 Ekim 2017 Çarşamba 09:37


Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen 26’ncı Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali kapsamında belirlenen ceviz alanında yılın en iyileri belli oldu.

 

Kaman Belediyesinin belirlediği uzman ekip tarafından oluşturulan komisyona sunulan “Yılın En İyi Ceviz Bahçesi”, “Yılın En İyi Cevizli Baklavası” ve “Yılın En İyi Cevizi” alanlarında komisyon tarafından belirlenen ve dereceye giren kişilere ödülleri 7 Ekim Cumartesi günü festival açılış programı kapsamında protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

 “Yılın En İyi Ceviz Bahçesi” ödülü Tarkan Kozan’a verilirken ikinci Musa Solak, üçüncü ise Ender Karakuş oldu.

 

“Yılın En İyi Cevizli Baklavası” ödülüne ise Fadime Aslan layık görülürken bu alanda ikinci Songül Yıldız, üçüncü ise Aynur Çakır oldu.

 

“Yılın En İyi Cevizi” yarışmasını ise son yarışmanın birincisi seçilen Nafi Erbaşı bu yıl da kazanarak bu alanda ki unvanını korudu. Ender Karakuş’un yetiştirdiği cevizler ikinci, Erdal Baş’ın cevizleri ise üçüncü oldu. / Sultan AKTÜRK


 


Haber okunma sayısı: 1758 Haber Kaynağı: KAMAN AK HABER GAZETESİYazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ