Ceviz Festivalimize Davetlisiniz

ceviz-festivalimize-davetlisiniz

7-8 Ekim'de gerçekleştirilecek olan Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali'nde 6 ayrı sanatçı konser verecek.
20 Eylül 2017 Çarşamba 10:00

 

Kaman Belediyesi tarafından 28 yıldır geleneksel olarak gerçekleştirilen, adı ve tadıyla dünyaca ünlü Kaman Cevizimiz ile Kaman ilçemizi daha geniş kitlelere tanıtmak amacıyla organize edilen Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivalimiz bu yıl 07-08 Ekim tarihlerinde iki gün olarak yapılacak.

 

Kaman Belediyesi tarafından oluşturulan tertip komitesi tarafından hazırlıkları tüm hızıyla süren ve programı açıklanan Ceviz Festivalimizin konser bölümünde 6 ayrı ses sanatçısı sahne alacak. 

Son 3 yıldır hava muhalefeti nedeniyle ceviz üretimi büyük oranda düşen ilçemiz Kaman’da bu yıl da ilkbahar erken donları nedeniyle bazı bölgelerde yüzde 10 ila 30 oranında zarar oluşmasına karşın festivalde satılacak kalitede ve miktarda yerli Kaman Cevizimizin olduğunu ve hasadının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Erhan Talu, çevre il ve ilçelerden ceviz almaya gelecek olan vatandaşların gönül rahatlığı ile yeni mahsul ürünleri alabileceklerini söyledi.

 

Festivalin ana temasını oluşturan Kaman Cevizi Satış Stantlarının bu yıl da Belediyenin kontrolünde belirlenen alanlara kurulacağını ve yerli ceviz üreticilerinin korunacağını da belirten Başkan Talu, “Yerli ceviz üreticilerimizin korunması için satıcıların Kaman Cevizi üreticisi ve satıcısı olduğunu belirten onaylı yaka kartları dağıtacağız. Kimsenin ticaretini engelleyemeyeceğimiz için orjini belli olmayan cevizlerin satışı için ise başka alan gösterilecek. Ayrıca, ceviz satış stantlarımızın haricinde yerli sebze ve meyvelerinde satışı için yerler tahsis edeceğiz. İnanıyorum ki hem üreticilerimi, hem satıcılarımız hem de halkımız cevizimizin ve Kaman’ımızın adına yakışır bir şekilde ürün satacaklardır,” dedi.

 

FESTİVAL AÇILIŞI CUMARTESİ GÜNÜ

 

26. Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivalinin resmi açılışının 7 Ekim Cumartesi günü Saat 9.30’da Atatürk Anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunması ile başlayacağı açıklandı. Programa göre, festivalimize katılacak olan protokol üyelerinin konuşmalarını festival kapsamında verilecek olan plaket sunumu ve ödül dağıtımı izleyecek. Ceviz stantlarının gezilmesinin ardından ise Kaman’da cevizciliğin yeniden gelişmesini sağlayan Cevizin Babası lakaplı Lokman Avşar’ın kabri ziyaret edilecek.

 

Festival etkinlikleri kapsamında sürpriz etkinlikler düzenlemek için çalıştıklarını belirten Başkan Talu, “Festivalimizin halk konseri bölümünde ise iki günde 6 sanatçımız konser verecektir. Festivalimiz ilk günü olan 7 Ekim’de saat 16.00’da başlayacak olan konserde sırasıyla Halk Müziği Sanatçıları Hasan Öztürk, Nurhan İner ve Nazlı Öksüz sahne alacak. Festivalimizin ikinci günü olan 8 Ekim Pazar günü ise yine saat 16.00’dan itibaren İdris Altıner, Yudum ve Ahmet Şafak konserleri gerçekleştirilecek. Tüm halkımızı etkinliklerimize davet ediyoruz,” dedi. / Pınar AKTÜRK 


Haber okunma sayısı: 1805 Haber Kaynağı: KAMAN AK HABER GAZETESİYazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
973 hit, 307 ziyaretçi, 375 ziyaret
Bu ay:
4845 hit, 1312 ziyaretçi, 1666 ziyaret
Toplam:
952394 hit, 158194 ziyaretçi, 246141 ziyaret