Hemşerimiz Kenan Dede’nin TSK Vakfına bağışı takdirle karşılandı

hemserimiz-kenan-dedenin-tsk-vakfina-bagisi-takdirle-karsilandi

Hemşerimiz Kenan Dede’nin Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına yaptığı bağış berat ve bronz madalya ile ödüllendirildi.
04 Ekim 2017 Çarşamba 09:12

 

Kaman'da yaşayan ve asgari ücret ücretle çalışan Kenan Dede’nin yıllardır yapmış olduğu birikiminden Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına yaptığı bağış berat ve bronz madalya ile ödüllendirildi.

 

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Kaman Fahri Tanıtım Kurulu Onursal Başkanı olan Kaymakam Murat Girgin’in bağış yapan Kenan Dede'yi ziyareti ile öğrenilen bağış olayı Kamanlı hemşerilerimiz tarafından da takdirle karşılandı. 

Bağışçı Kenan Dede’yi ziyaret ederek Berat ve Bronz Madalya ile taltif eden Kaymakam Girgin, burada yaptığı konuşmasında, “TSK'nın çok eski yıllara dayanan bir geçmişi var. Millet olarak Peygamber Ocağı olarak adlandırdığımız Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Milletinin göz bebeğidir. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına bağışta bulunan Kenan Dede ve ailesine teşekkür ediyor, bu davranışın tüm vatandaşlarımıza örnek olmasını temini ediyorum,” dedi.

 

Ülkemizin huzuru ve güvenliği için Türk Silahlı Kuvvetlerine her zaman destek verilmesi gerektiğini dile getiren Kenan Dede ise bağışın gerçekleşmesi konusunda, “Ramazan ayında eşimle beraber fitreyi kime vereceğimizi düşündük. Önce fitreyi TSK'ya vermeyi düşünürken bu sefer başka bir şey yapalım, fitreyi yine veririz ama başka bir yardım yapalım dedik. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına bağışta bulunalım diye karar verdik. Asgari ücretle çalışan birisi olarak biraz birikimim vardı oradan karınca kararınca bağış yaptık. Kaymakamımız ve Garnizon Komutanımız duymuşlar ve ziyaretime gelerek yaptığımız bu bağış için teşekkür ederek madalya ve berat belgesi takdim ettiler. Memleketimizin huzuru için, ülkemizin daha güçlü olması için elimizden geldiği ölçüde bir şeyler yapmak istedik. Umarız herkes elini taşın altına koyar ve hep beraber ülkemizi daha iyi yerlere taşırız," dedi. / Muzaffer AKTÜRKHaber okunma sayısı: 3781 Haber Kaynağı: KAMAN AK HABER GAZETESİYazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bizim kenan

    Misafir: Bu kutsal davranışın bizleri duygulandırdı gözlerinden öperim 31 Ekim 2017 23:07

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
973 hit, 307 ziyaretçi, 375 ziyaret
Bu ay:
4845 hit, 1312 ziyaretçi, 1666 ziyaret
Toplam:
952394 hit, 158194 ziyaretçi, 246141 ziyaret