Aday Adayı Alpaslan Güzel, Gazetemize Açıklamalarda Bulundu

aday-adayi-alpaslan-guzel-gazetemize-aciklamalarda-bulundu

Ak Parti Kaman Belediye Başkan Aday Adayı Alpaslan Güzel, Projeleri ve Yönetimi ile İlgili Açıklamalarda Bulundu. Söz Veriyorum, Kaman’da Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak!
20 Kasım 2013 Çarşamba 21:54

 Ak Parti Kaman Belediye Başkan Aday Adayı ve Ak Parti Kaman önceki İlçe Başkanı Avukat Alpaslan Güzel, adaylığı ve projeleri hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

“İktidarla el birliği ile çalışabilmek ve büyük Kaman hayalini gerçekleştirebilmek için Kaman Belediyesi’nin Ak Parti’den olması gerekmektedir” diyen Avukat Alpaslan Güzel; “Hizmetlerin devamı ve projelerin hayata geçebilmesi için partimizden Belediye Başkan Aday Adayı oldum,” dedi.


30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde Ak Parti’nin teşkilat olarak çalışmalarına başladığını vurgulayan Belediye Başkan Aday Adayı Güzel; “Kaman için birçok proje hazırladık. Ekibimizle birlikte hizmete hazırız. Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın dediği gibi ‘Siyaset Hizmetle Olur’ düsturuyla çalışacağız” dedi.
Aday Adayı Alpaslan Güzel, gazetemizi ziyaretinde “Belediye Başkanı Olduğumuzda Söz Veriyoruz” diye başladığı açıklamasında;


“Yönetimimizdeki belediyenin mali ve hizmetleri şeffaf olacak ve halkımıza her zaman hesap verecek şekilde hazır olacağız.


-Yönetilen değil, yöneten Belediye Başkanlığı olacaktır. Kadrolarımızda 5 yıllık görevimiz süresi içinde şaibeli insanlar idari personel olarak görevlendirilmeyecektir.


-Belediye Kanunumuz gereğince; Belediye Başkanı olarak ve Belediye Meclis üyelerinin üçüncü derece akrabaları ile Belediye arasında ticari ilişkileri olmayacaktır.


-Kişilerin veya belli zümrenin değil tüm Kaman halkının Belediye Başkanı olacağıma.


-Belediye’nin araçlarını ve gayrimenkullerini kendimin veya belli şirketlerin hizmetine vermeyeceğim.


-Bizden önce ki dönem de yapılan idari ve mali hizmetlerde yapılan yanlışlıkların çözümü için hukuk kurulları içerisinde hareket edeceğim ve hesap soracağım.


-Kaman Belediye Başkanlığımız süresi içerisinde mücavir alan içerisinde Kaman halkının zararına olan işlemlere müsaade etmeyeceğim.


-Hizmet kisvesi altında Belediyemize ait gayrimenkulleri satmayacağım.


-Hizmetlerimize gerçekleştirirken oluşan maliyetleri halkımıza yansıtmayacağım.


-Kaman Belediye Başkanlığımız süresince herhangi bir şaibeye bulaşmadan, Ak Partili bir Belediye Başkanına yaraşır bir şekilde teslim edeceğime söz veririm” dedi.


Son milletvekili seçimleri sonrasında, Ak Parti olarak ilçemizde hiçbir şeyin yapılmadığı ve başlanılan projelerin yarım kaldığı yönündeki söylentiler gerçeği yansıtmamaktadır. Şöyle ki, öncelikle yarım kaldı denilen; 


“Kaman Hükümet Konağı bitirilerek Kaman halkının için hizmetine sunulmuştur.


-Kaman Ankara arası bölünmüş yol çalışması bitirilmiştir.


-Kaman Kız Meslek Lisesi bitirilerek Üniversitemize devri sağlanarak Kaman MYO’ya yeni bölümler açılarak öğrenci sayısı artırılmıştır.


-Kaman Ortaokulu 24 derslikli olarak bitirilerek hizmete açılmıştır.


-Kredi Yurtlar Kurumuna ait Hirfanlı yolundaki kampus alanındaki 500 kişilik yeni kız öğrenci yurdu bitirilerek hizmete açılmıştır.


-Kaman Stadyumu bitirilerek, halkımızın hizmetine sunulmuştur.


-Kaman Çevre Yolu inşaatı çalışmaları halen devam etmektedir” dedi.Ak Parti olarak Kaman’da yaptıkları çalışmaları sıralamaya devam eden Güzel; “Sonrasında Bize Dediler ki, Temel Atmadılar” şeklindeki açıklamasında şunları söyledi:


“Hirfanlı Gençlik Kampının temeli atılarak inşaatı devam etmektedir. Yapımı tamamlandığında 372 yatak kapasiteli Gençlik Kampıyla birlikte Hirfanlı’da 12 ay boyunca Türkiye’nin çeşitli yerlerinden öğrenciler misafir edilecektir. Kaman’ımızın ekonomisine katkısının yanında bölgemiz gençlerine spor ve sosyal aktivite açısından katkı sağlayacaktır. Bir çok hemşerimize de yeni iş imkanı sağlanacaktır.


-Hirfanlı Askeri Kamp bölgesine yeni askeri tesisler yapılarak ilçemizin ekonomisine katkı sağlanmıştır.


-Değirmenözü Gölet Barajı ihale edilmiş ve inşaatı devam etmektedir. Bu proje gerçekleştiğinde Kaman ve Keskin arazileri sulu tarıma geçecektir.


-Kaman Cumhuriyet İlköğretim yapımı ihale edilmiştir. 16 derslikli olarak yapımı devam etmektedir.


-Kaman’ımızın 4 yıllık Üniversite hasreti bitirilmiştir. Kaman Uygulamalı Bilimler (UB) Yüksekokulu 2014- 2015 yılları arasında eğitime başlayacaktır.


-Doğalgaz ile girişimlerde bulunulmuş, Doğalgazın Kaman’a getirilmesi için alınan Bakanlar Kurulunun il ve ilçelerde içerisine alınması sağlanmıştır.


-Kaman Devlet Hastanesine yeni bina yapımı ihale edilmiştir. Halkımızın daha kaliteli sağlık hizmeti alabilmesi için yakın zamanda inşaatına başlanacaktır.


-Kapatılan Kaman Öğretmenevi Lokalinin yerine eski İlçe Tarım Müdürlüğü binası tahsis edilerek Kaman Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü olarak açılması kararı onaylandı. Öğretmenlerimizin ve halkımızın daha iyi şartlarda hizmet almaları sağlanacaktır.


-Köylerimizin içme suyu, yol, köyiçi kilit parke yapımı için imkanlar dahilinde hizmetlerin yapılması için gayretler gösterilmiş olup bir çok köyümüzün alt yapı ihtiyaçları büyük oranda giderilmiştir.


-2011-2013 yılları arasında gerçekleştirilen ve yapımı devam eden projelere Sayın Milletvekillerimiz Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan, İl Başkanımız Salih Çetinkaya’nın ve hükümetimizin katkılarıyla Kaman’a yapılan hizmetlerin toplamı 130 Milyar (eski parayla 130 Trilyon’dur). Bu hizmetler gerçekleştirilirken Kaman’ımızın 1 metrekare toprağı satılmamıştır.”


30 Mart 2014 Seçimlerinden galibiyetle çıktıklarında Ak Parti hükümeti ile el ele vererek; “İlçemiz Kaman’a Huzurevi yapılması, Emniyet Sarayı yapılması, Fen Lisesi Okul Binası ve Pansiyonu yapılması, İmam Hatip Orta ve Lise Binası ve Yurdu yapılması, Üniversite öğrencilerimize, halkımıza ve gençlerimize yönelik yüzme havuzu ve sosyal tesisler yapacağız. Doğalgazın halkımızın isteğine uygun şekilde getirilmesi, Uygulamalı Turizm Meslek Yüksek Okulu açılması sağlanarak turistlerin, halkımızın ve misafirlerin otel ve hamam ihtiyaçlarının karşılanarak gençlerimize iş imkânı sağlanacaktır” diyen Aday Adayı Alpaslan Güzel; “Bu Projeler, ak Parti iktidarı ve Milletvekillerimizin desteği ile gerçekleştirilecektir” dedi.


“Belediyeyi Ak Parti ile buluşturduğumuzda” diyerek sözlerine devam eden Güzel; Belediye Başkanı seçildikten sonra gerçekleştireceği bazı projeler konusunda da ipuçları verdi. Güzel, projelerinden bazılarını ise şöyle sıraladı:


“Yeni bir belediye binası yapacağız.


-Kaman’ın otopark sorunu çözmek için kapalı ve açık otopark yapacağız.


-Kaman’da yerli sebze ve meyve üreticiliği desteklemek için açık ve kapalı pazar yerleri yapacağız. 


-11 mahallemizde park projelerine ve günümüze uygun şekilde donatıları yapacağız.


-Yaşlılar ve gençlerimize için uygun ve aktiveleri gerçekleştirmeleri içi sosyal tesisleri yapılacaktır.


-Belediyenin asli görevlerinden olan kaldırım, parke, yol, temizlik gibi hizmetlerini de aksatmadan devam ettirilerek halkımızın ihtiyaçları karşılanacaktır.


-Kültürümüzün temsilcisi olan büyüklerimizin anılması ve fikirlerinin yaşatılması için gerekli girişimlerde bulunarak anılarına taze tutmak için kültür evi oluşturulacaktır.


Bunlarla ilgili olarak üç boyutlu mimari projelerimizi halkımıza sunulacaktır.”Alpaslan Güzel, kimdir?


İlk, orta ve lise tahsilini Kaman’da yaptı. 1998 tarihinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Stajının ardından Kaman’da Avukatlık yapmaya başladı. Siyasete, 2002 yılında Ak Parti Kaman Kurucu Gençlik Kolları İlçe Başkanı olarak başladı. 2003-2004 yılları arasında Ak Parti Kaman İlçe Başkanlığını yürüten Güzel, 2004 yılında askerlik görevi nedeniyle İlçe Başkanlığından istifa etti. 2006-2007 yılları arasında Ak Parti Kırşehir İl Başkan Yardımcılığı, 2007 yılında Ak Parti Kırşehir Milletvekili Aday Adayı, 2010-2011 İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2011-2013 Kaman İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 1 Kasım 2013 tarihinde İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek Ak Parti’den Kaman Belediye Başkan Aday Adayı olarak müracaatta bulundu.

Haber okunma sayısı: 5023Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1681 hit, 657 ziyaretçi, 710 ziyaret
Bu ay:
12016 hit, 3096 ziyaretçi, 3858 ziyaret
Toplam:
911639 hit, 150519 ziyaretçi, 232849 ziyaret