Belediye binasında sona yaklaşıldı

belediye-binasinda-sona-yaklasildi

Yeni hizmet binasının açılışına kış aylarına kalmadan yapılmasına kesin gözüyle bakılmakta.
26 Temmuz 2017 Çarşamba 09:11

 

Kaman’a kalıcı eserler bırakmak için çalıştığını belirten Belediye Başkanı Erhan Talu, inşaatında son aşamaya gelinen Kaman Belediyesi Yeni Hizmet Binasında incelemelerde bulundu.

 

BELEDİYE KIŞA YENİ BİNASINDA GİRMEYE HAZIRLANIYOR 

2014 yılında yapımı için çalışmalara başlanan ve Mayıs 2015 tarihinde boşaltılan eski belediye hizmet binasının yerine yenisi yapılması için 28 Mayıs 2015 tarihinde ihaleye çıkıldığını belirten Başkan Talu, gazetemize yaptığı açıklamada; “Yıllardır hizmet binası olarak kullanılan binamız ihtiyaca cevap vermez duruma gelmiş ve gelişen ilçemize modern bir belediye hizmet binası yapmak zorunlu hale gelmişti. Aslında hizmet binası yapımı işi bu zamana kadar çözülmüş olması gerekirken, ilçemizin bütün temel sorunlar gibi bu sorunu da çözmek bize düştü. Yapımı işinde son aşamaya gelen binamızı bu yıl hizmete almayı düşüyoruz,” dedi.

 

Kapalı ve açık otoparkının yanı sıra girişi katının ön ve arka cephelerinde işyerleri bulunan belediye yeni hizmet binasın 2 katında Belediye birimleri yer alacak. Diğer katlarında ise çok sayıda ofis türü işyerleri bulunan yeni binanın en üstünde ise çok amaçlı bir salon yapılmakta.

 

İnce işçiliğinin bitmesinin ardından en kısa zamanda yeni binanın özellikleri hakkında açıklama yapılacağı bilgisine ulaşılırken, yeni hizmet binasının açılışına kış aylarına kalmadan yapılmasına kesin gözüyle bakılmakta.

 

60 YILLIK BİNA ANILARDA KALDI

 

1955’ten sonra 2 katlı olarak yapılan ve 70’li yıllarda arka cephesinde bulunan dükkanlar ile üst katları sonradan ilave edilerek son halini alan Belediye hizmet binası birçok tadilat ve tamiratla yıkıldığı 2015 tarihine kadar ilçemize hizmet vermişti.

 

Yıkılan yaklaşık 60 yıllık bu binadan önce ise belediye hizmet binası şimdiki Ziraat Bankasının olduğu alanda bulunuyordu. Ön kısmında fıskiyeli havuzu ile çay bahçesi bulunan belediye binasının hemen sol yanında ise Jandarma Komutanlığı hizmet veriyormuş.

 

Bu bilgiyi de tarihe bir not düşmek için paylaşmış olalım. / İbrahim AKTÜRK

 


Haber okunma sayısı: 1618 Haber Kaynağı: KAMAN AK HABER GAZETESİYazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
973 hit, 307 ziyaretçi, 375 ziyaret
Bu ay:
4845 hit, 1312 ziyaretçi, 1666 ziyaret
Toplam:
952394 hit, 158194 ziyaretçi, 246141 ziyaret