11 yaşında attığını vuruyor

11-yasinda-attigini-vuruyor

Günyüzünden bir yıldız doğuyor
02 Ağustos 2017 Çarşamba 21:04

 

Savcılı Büyükoba Köyümüzden Avcı ve Ceviz Yetiştiricisi Turgay Keten’in oğlu 11 yaşındaki küçük avcı Ege Keten kısa sürede büyük yarışmalardan ödüller toplayarak başarı merdivenlerini hızla tırmandı.

 

Küçük avcı Ege Keten henüz 8 yaşındayken babası Turgay Keten’in yanında avcı adayı yani çantacı olarak başladığı av kariyerine 3 yıl içinde aldığı atış eğitimleriyle kendini geliştirdi. Babasının katıldığı Kırşehir’de düzenlenen Trap Atışları yarışmasında antrenmanlarda oğlu Ege’ye atış yaptırmasıyla yeteneği ortaya çıktı. 

İç Anadolu’da düzenlenen Kulüpler Arası Trap Yarışmalarına katılan küçük avcı burada elde ettiği başarıların ardından gençler ve büyükler kategorilerinde de birçok madalya kazandı. Ege’nin yeteneğini gören kulüp yöneticilerinin hemşerimizi Türkiye Şampiyonasına davet ederek yarışmalara girmesini sağlamış ve düzenlenen şampiyonada başarılı ilk 5 sporcudan birisi olmayı başarmıştır.

 

Sürekli yarışmalara katılarak kendini geliştiren küçük avcı Erdemli 15 Temmuz Zafer Kupasında Türkiye 3.’sü olarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

 

Hiçbir eğitim almadan ve antrenör eşliğinde çalışmadan bir çok ödül alan başarılı hemşerimize gereken destek ise ne yazık ki temsil ettiği Kırşehir’den değil ülkemizin en büyük silah sanayisi olan Huğlu firmasından gelmiş ve küçük avcının silah sponsoru olarak kendi ölçülerine uygun özel bir atış tüfeği tasarlayarak hediye ettiği öğrenildi. Ayrıca ATEF firması yöneticisi Yunus Kaya’da genç yeteneğin farkına varmış ve 3 yıllık bir eğitim için geleceğin dünya şampiyonu gözü ile bakılan sporcuya destek vermiştir.

 

Hem ülkemizi hem Kırşehir’i hem de Kaman’ımızı Avrupa’da temsil edecek olan genç sporcu küçük Ege’yi Kaman ak Haber Gazetesi olarak tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. / İbrahim AKTÜRK

 


Haber okunma sayısı: 7697 Haber Kaynağı: KAMAN AK HABER GAZETESİYazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
973 hit, 307 ziyaretçi, 375 ziyaret
Bu ay:
4845 hit, 1312 ziyaretçi, 1666 ziyaret
Toplam:
952394 hit, 158194 ziyaretçi, 246141 ziyaret