Kamanspor Ligden İhraç Edildi

kamanspor-ligden-ihrac-edildi

Kaman’ın Sahipsizliği Yine Ortada. 3’üncü Ligde Bile Top Koşturan ve Sahipsiz Kalan 49 Yıllık Temsilcimiz Amatör Kümeden de Silindi.
24 Şubat 2016 Çarşamba 11:35

 

Kaman’ın spor alanında tek temsilcisi durumundaki ve bir zamanlar 3. Ligde top koşturan Yeşil Kamanspor, ilgisizlik ve maddi imkânsızlarla gelişen olaylar sonunda Kırşehir Birinci Amatör Küme Futbol Liginden ihraç edildi.

 

7 puanla ligin son sıralarında bulunan temsilcimiz Yeşil Kamanspor, maddi sıkıntılar nedeniyle çıkamadığı Yeşil Özbağspor karşılaşmasının ardından geçtiğimiz hafta da 3-0 yenik durumda olduğu Gençlik Hizmetlerispor maçının 75. dakikasında çıkan olaylar sonrasında da hükmen 3-0 yenik sayılmasından sonra hakkında ligden ihraç kararı alınarak Kırşehir Birinci Amatör Küme Futbol Ligi fikstüründen çıkarıldı. 

1987-1988 sezonunda Türkiye 3. Ligi’nde mücadele eden Kamanspor’un bugün Birinci Amatör Küme de bile mücadele edemeyecek duruma gelmesi ilçemiz adına bir utanç kaynağı olurken, bazı Kamanlı hemşerilerimiz; “Her alanda sahipsiz kalan Kaman ilçemizin idarecileri, yöneticileri ve siyasilerinin bu gidişata dur demeleri ve Kaman halkıyla birlikte silkinip kendilerine gelmesinin ortada olduğu net bir şekilde görülmekte. Bu sahipsizlik böyle giderse Kaman’ın köy olmaktan kurtulamayacağı da unutulmamalıdır,” diyerek hatırlatmada bulundular.

 

Öte yandan, Kamanspor’un ihraç edilmesinin hemen ardından ilçe stadyumundaki kalelerin sökülerek depoya kaldırılması da ilçemizde futbolun ve dolayısıyla sporun ölmeden toprağa konulması şeklinde yorumlandı.

 

Kamanspor’un Tarihçesi

 

1967 yılında Kırmızı-Beyaz renklerle kurulan ve Allah (c.c.) rahmet eylesin “Top Şinasi” lakaplı Şinasi Yılmaz ile özdeşleşen Kamanspor futbol takımımız 1987-1988 sezonunda 3. Lig’de oynamış ve yine o günün şartlarında sahipsizlik ve maddi sıkıntılar nedeniyle küme düşmüş, ardında da 1989 yılında fesih edilmişti. O yıllarda Şinasi Yılmaz ile birlikte Kamanspor’a gönül veren isimler arasında Cahit Ekiz, Celal Temir, Sait Topçuoğlu, Hüseyin Bahat, Mahmut Burhan ve Haydar Aşkın gibi isimler yer almıştı.

 

1990 yılında Yeşil-Beyaz formasıyla yeniden kurulan Yeşil Kamanspor, 1990 yılında İkinci Amatör Kümede şampiyonluğu yakalamış, o günden bu yana da düşe kalka Kırşehir Birinci Amatör Küme Futbol Liginde şampiyonluk için top koşturmuştu.

 


Haber okunma sayısı: 10106 Haber Kaynağı: KAMAN AK HABER GAZETESİ

Haberin etiketleri:

Kamanspor Ligden İhraç Edildi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • tutkunluk sıfır

    Misafir: kaman haset,fesat bi memleket...kimse kimsenin iyi olmasını istemez...bu da odoğal bi sonuç... 17 Kasım 2016 12:23

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
973 hit, 307 ziyaretçi, 375 ziyaret
Bu ay:
4845 hit, 1312 ziyaretçi, 1666 ziyaret
Toplam:
952394 hit, 158194 ziyaretçi, 246141 ziyaret