40 sayfasına yoğun ilgi

40-sayfasina-yogun-ilgi

“Sosyal medyada nüfusumuz katlanarak çoğalıyor”
27 Eylül 2017 Çarşamba 19:52


Sosyal medya üzerinde kurulan 40FanPage adlı paylaşım sitesi 55 bin kişi tarafından büyük bir ilgiyle takip edilmekte.

 

Kaman çarşı esnaflarımızdan Evren Patır tarafından facebook, twitter ve instagram adlı sosyal medya üzerinde kurulan “40FanPage” adlı hemşeri sayfası Kırşehirliler tarafından ilgi ile takip ediliyor.

 Sayfayı 2010 yılında kurduğunu ve tek başına kendisinin yönettiğini söyleyen Patır, "O zamanlar bu tarz paylaşım siteleri fazla kullanılmıyordu. Baktım her şehrin bir sayfası oluşmaya başladı, bende memleket aşığı biri olarak Kırşehir sayfasını kurup gurbetteki hemşerilerimizi bir araya getirip bilgi paylaşmak, insanlara bir nebze olsun gurbetteki hasretlerini gidermek için yardımcı olmaya çalıştım ve hala çalışmaktayım.

Sayfamı diğer sayfalardan ayıran özellik 55 bin kullanıcının hepsinin gerçek kişi olması. Diğer sayfaların çoğunda üye sayısı fazla olmasına rağmen ulaşım, etkileşim bizim sayfamızın çok altında. Bunun sebebi ise ücret karşılığı takipçi almaktan kaynaklanıyor. Bana da teklif ettiler, düşündüm Kırşehir’i merak etmeyen ya da Kırşehir’le lakası olmayan kişilere gerek yok dedim. Sayfamızda hiç bir zaman siyasi düşünceleri yönlendirici paylaşım yapmadım.

Amacım insanları ayrıştırmak yerine birleştirmektir. Sayfamızın üye sayısı her geçen gün artmaktadır. 7 yıl içerisinde an itibariyle 55 bin 500 kişiye ulaşmak çok güzel bir duygu. Buradan sayfamızı takip eden Kırşehirli hemşerilerimizden isteğim, her nerede olurlarsa olsun Kırşehir’e özgü kameralarına takılan resim ve videoları sayfamıza mesaj yoluyla ulaştırmalarıdır. Bende bunu kendi isimleriyle sayfamda yayınlayıp Kırşehirli hemşerilerimizle paylaşmak istiyorum.

Ayrıca, Ceviz Festivalimizin tören ve konser bölümlerini de bir aksilik olmaması durumunda canlı yayınlayacağım. Festivalimize gelemeyen hemşerilerimize bu etkinliği evlerinde yaşatmaya çalışacağım. Her fırsatı bize destek veren, Kaman’ın en çok okunan ve internette en çok takip edilen gazetesi olan Kaman Ak Haber Gazetesine teşekkür ederim," dedi.

 

Öte yandan, 40FanPage sosyal medya sayfalarını takip eden birçok Kamanlı hemşerimiz ise iletilere yorumlarını ekleyerek düşüncelerini paylaşırken, kilometrelerce uzakta olmalarına rağmen birbirleriyle de iletişim kurmaya devam etmekteler. Takipçi sayısındaki artış devam ederken, neredeyse tüm takipçilerin birbirini tanıdığı bir ortam oluşturan sayfa nedeniyle de hemşerilerimiz, “Kaman göç vermeye devam ederken sosyal medyada nüfusumuz katlanıyor” şeklinde birbirlerine takılmaya devam ediyorlar. / Pınar AKTÜRK

 


Haber okunma sayısı: 3384 Haber Kaynağı: KAMAN AK HABER GAZETESİ

Haberin etiketleri:

40 sayfasına yoğun ilgi


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
973 hit, 307 ziyaretçi, 375 ziyaret
Bu ay:
4845 hit, 1312 ziyaretçi, 1666 ziyaret
Toplam:
952394 hit, 158194 ziyaretçi, 246141 ziyaret