N'ola ki bu Aday Karşılamaları!

Göz Ucuyla

Göz Ucuyla

E-Posta : akhaber_1@hotmail.com

 
Partiler, 7 Haziran Milletvekili seçimleri için adaylık sıralamaları açıklamalarından sonra ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi ilimiz Kırşehir ve ilçelerinde de yüzlerce araçlarıyla yol boylarına dökülen partililer, kendilerinin “ASIL” olduklarını unutarak “VEKİL”lerini karşılamanın heyecanını yaşadılar.
 
Ancak milletvekili adayları, aday adayı oldukları dönemde çalmadık-girilmedik kapı koymazken, Partilerinin Genel Merkezlerinden adaylık mazbatalarını aldıktan sonra kendi seçim bölgelerine sanki (bana göre) başka bir havaya bürünerek şaşalı karşılamalarla gitmelerinin anlamını çözemedik.
 
Yıllardır seçim atmosferlerini ve çalışmalarını yakından bilmemize karşın bu durumu görünce ilk aklıma gelen “Hani adaylarımız içimizden biriydi, bizlerle yaşacaklar dı?” sorusu oldu.
 
Şöyle ki, milletvekili adaylarımız sanki başka şehirlerde ya da ülkelerde yaşıyorlar da lütfedip bizleri yani “asıl”ları onurlandırmaya, kalkındırmaya, kazandırmaya, aş-iş sahibi yapmaya geliyorlar...
 
Yav, daha bir hafta önce kapı kapı dolaşıp “sizlerin vekili olmaya talibim” diye gezenler şimdi nasıl oldu da “asıl”ların önene geçiverdiler?
 
İl sınırlarında karşılamalar devlet erkânlarına ve parti genel başkanlarına yapılırdı, şimdi vekil adaylarına da yapılır oldu. Bu biraz insan aklıyla dalga geçmek, hemşerilerimizi hafife almak olmuyor mu?
 
Hem de daha seçime 53 gün kala!
 
Bu durumu anlamanın akıl ve mantıkla izanı nedir onu da bilemedim?
 
Siz anladınız mı?
 
İ.A.

İzlenme: 5453 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
973 hit, 307 ziyaretçi, 375 ziyaret
Bu ay:
4845 hit, 1312 ziyaretçi, 1666 ziyaret
Toplam:
952394 hit, 158194 ziyaretçi, 246141 ziyaret