Kamana Kamanlı Sahip Çıkmalı!

Mehmet ALTIPARMAK

Mehmet ALTIPARMAK

E-Posta : altiparmak4040@gmail.com

KAMANA KAMANLI SAHİP ÇIKMALI!
 
Evet, Kaman’a elbette ki Kamanlı sahip çıkmalı ama nasıl sahip çıkabiliriz diye de kendi kendimize sorgulamalıyız! 2002 yılından itibaren İktidarda olan ve 2002 Genel Seçimlerinden itibaren ikişer milletvekili ile temsil eden AKP İktidarında Kırşehir ve İlçelerini temsil eden vekiller göz boyama hizmetler bittikten sonra şimdi Kırşehir ve İlçelerinin kan kaybetmesine vekilliklerinin sürmesi için göz yummaya devam etmeleri aldıkları oya ihanet etmekten başka bir şey değildir.

Kaman’a yapılan kocaman kocaman okul binaları, Kaman nüfusu için çok abartılı yapılan Adliye Sarayı, Eskisinin nesi var dedirtecek şekilde yapılan Kaymakamlık binası Kamanlıdan ziyade o binaları yapan müteahhitleri sevindirmekten ve zengin etmekten başka bir işe yaramamıştır.

Bu binalar yapılırken aşırı mesai harcayan vekiller! Kaman’a hizmet getiriyoruz diye şov yapan vekiller! Kaman Devlet Hastanesinin bir işe yaramaz hale getirildiğinde ara ki Kaman’da vekil bulasınız! Kaman Yarı Açık Cezaevinin kapatılması aşamasında ara ki Kaman’da vekil bulasınız! Kaman’a bağlı Başköy, Çağırkan, Demirli, Hamit, İsahocalı, Kargınyenice, Ömerhacılı, Savcılı ve Yelek Beldeleri Belediyelikten Köye dönüşürken ara ki vekilleri bulasınız! Sahi Kamanlı daha neyi bekliyor?

Kaman bu şekilde yara alırken Kırşehir ve diğer İlçelerinde durum nasıl derseniz? Al birini vur ötekine şeklinde acıklı ve hazin bir sonuç ortadadır. Kırşehir 57. Hükümet zamanında gelen hizmetler teker teker Kayseri’ye, Kırıkkale’ye ve Nevşehir’e devredilirken üç dönem ikişer vekil ile A K P’de Kırşehir’i temsil eden vekiller sırf koltuklarını muhafaza edebilmek için susmaya devam etmektedir.
 
Vekillerin kendi özel işlerinde ki durumları ise “ŞAMDA TATLI” misali bir elleri yağda diğer elleri balda şeklinde devam ettiğini ise üzülerek görmekteyiz. 2011 yılındaki market sayısı ile 2015 yılındaki market sayısı milletin işyeri büyümesinden çok farklı olduğu görülmektedir. Vekil olmadan önce yakın çevresinin resmi kurumlarda çalışan sayısı ile vekillik döneminde yakınlarının resmi kurumlarda çalışma sayısında ki artış! Kamanın kapanan Belde sayısından daha fazladır.

Evet, Değerli Kamanlı hemşerilerim uzun yıllar Yerel ve Ulusal gazetelerde köşe yazmam nedeni ile haber alma avantajımı kullanarak siz değerli hemşerilerime Kamanın Sesi olan AK HABER aracılığı ile şifreli bir şekilde sizleri haberdar etmeye devam edeceğim.

Geçen hafta başlayan AK HABER Gazetesinde ki köşe yazılarımla sizleri her hafta bu ve bunun gibi konularda haberdar edeceğim. Bu arada siz değerli AK HABER okurlarına kısaca kendimi tanıtmak istiyorum.

Kırşehir Sevdalısı özelliğimi 1995 yılında Kırşehir Milletvekili seçilen “Kırşehir’in Altın Oğlu” Doktor Mehmet Ali Altın’ından kalan en güzel miras olmuştur. Ölümünün üzerinden 18 yıl geçmesine rağmen Rahmetle andığımız Doktor Mehmet Ali Altın’ın vefatından sonra yine Kırşehir Milletvekili olan Ömer Demir’in Danışmanlığı ve ardından da Devlet Bakanımız Prof. Dr. Ramazan Mirzaoğlu’nun da Danışmanlığını yaparak siyasi tecrübenin zirvesine geldiğime inanıyorum. 2009 ve 2014 yıllarında MHP Kırşehir Belediye Başkanlığına Aday Adayı olmamla başlayan siyasete girme çalışmalarım 2015 yılında yapılacak olan Genel Seçimlerde de MHP Kırşehir Milletvekili Aday Adayı olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. 1985 yılında iş hayatına başladığım TSE’de sırasıyla Teknisyen Yardımcısı, Tekniker, İşletme Müdürü ve Uzman kadrosuyla devam eden süreç sonunda 2014 Şubat ayında emekliye ayrıldım. Şuan Kırşehirliler Vakfı Genel Sekreter’i olarak hemşerilerimize hizmet etmeye çalışmaya devam ediyorum. Bu ardada Ankara İstanbul ve Romanya’da basılan ve tüm yurtta gazete bayilerinde satılan Ulusal bir Gazete olan ANAYURT Gazetesinde on yıldır haftalık köşe yazılarım neşredilmektedir. Evli Üç çocuk iki torun sahibiyim. Yazılarım hakkında soru sormak ve bilgi almak isteyenler için 0 542 610 40 40 nolu telefonum 7 / 24 sizlerin hizmetinde olduğunu belirterek bu haftaki yazımı noktalıyorum.         

İzlenme: 5866 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

KIRŞEHİR - HAVA DURUMU

KIRSEHIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
973 hit, 307 ziyaretçi, 375 ziyaret
Bu ay:
4845 hit, 1312 ziyaretçi, 1666 ziyaret
Toplam:
952394 hit, 158194 ziyaretçi, 246141 ziyaret