2 bacı 2 gün arayla vefat etti

Fikret Kara’nın Annesi Şöhret Kara ile Muhtar Yalçın Ocak’ın Annesi Medine Ocak vefat etti

2 bacı 2 gün arayla vefat etti
28.04.2021
1.372
A+
A-

Kaman’da koronavirüs nedeniyle Şöhret ve Medine adlı 2 bacı 2 gün arayla peş peşe vefat etti.

Kargınmeşe Köyünden olup Kaman Çarşı Esnaflarımızdan Fikret Kara’nın annesi 80 yaşındaki Şöhret (Şerife) Kara, 24 Nisan Cumartesi günü rahatsızlandı. Oruçlu olduğu için hastaneye gitmek için iftar saatini beklerken fenalaşınca çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılırken yolda kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Vefatından sonra yapılan covid 19 testi pozitif çıkan Şöhret Kara’nın cenazesi Hacıpınar Mahallesi Mezarlığında toprağa verildi.

Yine Kargınmeşe Köyünden olup Ziyarettepe Mahallesi Muhtarı Yalçın Ocak’ın annesi ve Şöhret Kara’nın kız kardeşi olan 76 yaşındaki Medine Ocak’ta koronavirüs nedeniyle 26 Nisan Pazartesi günü yaşamını yitirdi.

Gaffar Mahallesinde yalnız yaşayan merhum Hacı Himmet Ocak’ın eşi Medine Ocak’ın koronavirüs korkusu nedeniyle yaklaşık 1 yıldır kimseyle görüşmediği belirtilirken virüse nasıl yakalandığı anlaşılmadı. Oğlu Muhtar Yalçın Ocak’ında testi pozitif çıkmış ve uzun bir tedavinin ardından sağlığına kavuşmuştu. Medine Ocak, pozitif çıktıktan sonra 2 gün evde, durumu ağırlaşınca da Kaman Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Burada da durumu ağırlaşınca Kırşehir Ahi Evran Ünversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde kaldırılan Medine Ocak, burada ise entubeye alındı ancak bir hafta sonra yaşam savaşını kaybetti.

Cenazesi çok sevdiği ablası gibi koronavirüs önlemleri altında Hacıpınar Mahallesi mezarlığına defnedildi.

Vefat eden 2 bacıdan Fikret Kara’nın Annesi Şöhret Kara ile Muhtar Yalçın Ocak’ın Annesi Medine Ocak, aynı zamanda Kaman Esnaflarımızdan ve CHP Kaman Belediye Başkan Adayı Aydın Yaman’ında halaları oluyordu.

Kaman Ak Haber Gazetesi olarak, merhume hemşerilerimiz Şöhret Kara ve Medine Ocak’a Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, tüm hastalarımıza ise acil şifalar dileriz. / Pınar AKTÜRK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  100 Yıllık Destan, “Güneş Ufuktan Şimdi Doğar”
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.