9’u 5 geçe hayat durdu

“Hiçbir Ölüm Böyle Ölümsüz Değildir!”

11.11.2020
871
A+
A-

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 82’inci yılı dönümünde ilçemiz Kaman’da da pandemi önlemleri altında düzenlenen törenle anıldı.

Cumhuriyet Meydanın da bulunan Atatürk Anıtı önünde saat 09.00’da gerçekleştirilen anma törenine Kaman Kaymakamı Şükrü Özcan, Belediye Başkanı Necati Çolak, Kaman Cumhuriyet Savcısı Cenk Gürcan, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclisi Üyeleri, Oda Başkanları, STK temsilcileri, Kurum Müdürleri, Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saat 09:05’de çalan sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu. Okunan İstiklal Marşı’nın ardından ise Türk bayrağı yarıya indirildi.

Anma Programı Kaman İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenlerinden Sibel Akça tarafından günün anlam ve önemini binaen yapılan konuşmanın ardından aynı okul öğrencilerinden Nur Damla Eroğlu “Mustafa Kemaller Tükenmez” ile Rüştü Çöklü ise “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” adlı şiirleri seslendirmeleri ile sona erdi.

Kaman Ak Haber Gazetesi olarak, Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük Önderimiz Atatürk’ü 82.ölüm yıldönümünde minnet, şükran ve hasretle anıyor, kurduğu Cumhuriyeti ve ilkelerini sonsuza dek koruyacağımıza ant içiyoruz. Rahat uyu Atam, ruhun şad olsun. / İbrahim AKTÜRK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Başkan Bıcakcı, Yedek Üye Seçildi
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.