Belediye yapıyor, hainler kırıp döküyor

Kaman halkının nefes alıp çoluk çocuğu ile dinlenebileceği az sayıdaki yerler olan çocuk parkları ve bahçeler kendini bilmez kişiler tarafından hor kullanılmakta ve zarar verilmekte.

26.06.2019
778
A+
A-

Kaman halkının nefes alıp çoluk çocuğu ile dinlenebileceği az sayıdaki yerler olan çocuk parkları ve bahçeler kendini bilmez kişiler tarafından hor kullanılmakta ve zarar verilmekte.

Kaman Belediyesine bağlı park ve bahçeler birimine bağlı ekiplerin gece gündüz çalışarak kullanılabilir halde tutmaya çalıştıkları parklarda son günlerde bir şeyler olmaya başladı. Kendini bilmez kişi yada kişiler tarafından parklarda bulunan oyun grupları, kamelya ve çöp bidonları kırılıp dökülmeye başladı. Hatta temizlik yapan belediye işçilerinin biçip torbaladığı ot ve çöpler torbalarından teker teker dökülerek ortalığa saçıldı.

Park ve bahçelerde yaşanan bu olaylarla ilgili sosyal medyada da büyük tepkiler oluştuğunu dile getiren Gazetemiz Sahibi Muzaffer Aktürk, yaptığı açıklamada; “Devlet malına zarar vermek, hor kullanmak ve insana yakışmayacak şekilde kirletmek olsa olsa hainliktir. Seçimler 31 Mart’ta sona erdi. Kazanan hangi partiden olursa olsun yaptığı ve yapacağı iyi ya da kötü işler tüm Kaman halkını ilgilendirir. Yapılan iyi işlere sahip çıkmak gerekir. Yapılan bu hizmetler bizlerin rahatı için yapılmaktadır. Bu ve benzeri hizmetlere zarar vermek, ülkemiz ekonomisine ve dolaylı olarak her vatandaşın ekonomisine zarar vermektedir. Bu yapılanlar Kaman halkına yakışmıyor, bunu yapanlar Kamanlı olamaz. Ayrıca, konuyla ilgili olarak tepkilerini dile getiren vatandaşlarımız gazetemize yaptıkları açıklamalarda; Emniyetin parklarda alkol ve bali kullanımına yönelik tedbirlerini artırmasını isterlerken, belediye yetkililerine de parklardaki kuytu yerlerin istenmeyen olaylara karşı tedbir almak amacıyla ortadan kaldırılmasını ve güvenlik kamerası takılmasını da teklif etmekteler,” dedi. / İbrahim AKTÜRK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çiftçiler Hububat Fiyatlarından Memnun Değil
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.