Birlik Encümeni seçimi yapıldı

Seçimler sonunda Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi emre Demirci üst üste neredeyse tüm oyları alarak 4’üncü kez Birlik Encümeni seçildi.

13.04.2022
786
A+
A-

Demirci üst üste 4’üncü kez Birlik Encümeni seçilerek rekora gidiyor.

Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Emre Demirci 44 oy ve CHP İl Genel Meclis Üyesi Murat Gedik’in ise 26 oy aldığı KÖYDES Üye Seçimlerinde; Bayındır Köyü Muhtarı Sinan Yılmaz 21 oy ve Kekilliali Köyü Muhtarı Mehmet Karakaya’da 18 oy alarak Asil Üye olarak seçildiler.

Kaman Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimlerle 2 İl Genel Meclisi Üyesi ve 2 Köy Muhtarı bir yıl süreyle hizmet edecek Birlik Encümen Üyeleri olarak belirlendiler. Seçimler sonunda Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi emre Demirci üst üste neredeyse tüm oyları alarak 4’üncü kez Birlik Encümeni seçildi.

6 Nisan 2022 Çarşamba günü Hükümet Konağı Toplantı Salonunda Birlik Başkanı Kaymakam Mehmet Usta başkanlığında gerçekleştirilen Birlik Genel Kurulunda, gündemdeki maddeler görüşüldükten sonra seçime geçildi. Gizli oylama ile yapılan seçimde, 2 il encümeni ve 2 köy muhtarından oluşan 4 kişilik Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümenleri belirlendi.

Kongrede; İl Genel Meclisi Daimi Üyeliğine aday olan Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Emre Demirci 44 oy, CHP İl Genel Meclis Üyesi Murat Gedik 26 oy alarak Asil Üye olarak seçilirken, Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Durdu Üngel ise 24 oy alarak Yedek Üye seçildi.

2 köy muhtarının belirleneceği seçime ise 4 kişi aday oldu. Seçimde, Bayındır Köyü Muhtarı Sinan Yılmaz 21 oy ve Kekilliali Köyü Muhtarı Mehmet Karakaya 18 oy alarak Asil Üye olarak seçilirlerken, Tatık Köyü Muhtarı Tuncay Kılıç 16 oy ve Sarıömerli Köyü Muhtarı Abdullah Avşar ise 14 oy alarak Yedek Üye seçildiler.

Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümeni seçimlerinden sonra açıklamada bulunan Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi Emre Demirci; “Birlik Encümeni seçiminde muhtarlarımızın tamamına yakınının tercihleri ile 4. kez seçilmiş bulunmaktayım. Durmadan, yorulmadan memleketimize hizmet etmeye inşallah devam edeceğiz. Bizleri yalnız bırakmayarak her zaman destek olan muhtarlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Şahsımla birlikte seçimleri kazanan İl Genel Meclis Üyesi Murat Gedik ile birlikte Muhtarlarımız Sinan Yılmaz ve Mehmet Karakaya’ya da hayırlı olmasını temenni ederim,” dedi. / Pınar AKTÜRK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İl Genel Meclis Başkanı Emre Demirci’den teşekkür mesajı
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.