Cinayet değil vahşet

Yeni yılın en kötü haberi: 2 genç töre için hunharca katledildi

Cinayet değil vahşet
06.01.2021
3.036
A+
A-

Bayramözü (Merdeşe) Köyümüzde yılbaşı gecesi gerçekleştirilen vahşi cinayet, Kaman’da infiale neden oldu. Birbirini seven ve resmi nikâhla evlenen iki genç, rıza göstermeyen kızın ailesi tarafından hunharca öldürülerek araziye gömüldü.

Edinilen bilgiye göre, Çadırlı Körmehmet Köyünden olup Kaman Cuma Mahallesinde ikamet eden 25 yaşındaki Osman Çelik, aslen Diyarbakırlı olup kan davası nedeniyle devlet tarafından Bayramözü Köyüne yerleştirilen İnce ailesinin kızı olan ve amcasının oğluyla beşik kertmeli olduğu ileri sürülen 24 yaşındaki Vildan İnce ile tanışarak âşık olurlar. Her iki gençte yaklaşık 2 ay önce kaçarak resmi nikâh kıyarak evlenirler.

VAHŞİ PLAN

Yılbaşı gecesi vahşi bir planı hayata geçirmek isteyen kız tarafı Osman ve Vildan çiftini barışmak üzere köydeki evlerine çağırarak insanlık dışı sinsi planlarını gerçekleştirdiler. Olaydan sonra yakalanan aile bireylerinin itirafları ile ortaya çıkan vahşet kan dondurdu. İddiaya göre, önce darp edilen iki genç daha sonra bıçaklandılar. Gençlerin kanları etrafı kirletmesin diye leğene konarak ölmeleri beklendi. Ardından ise traktörle köy arazisine götürülen ve halen canlı oldukları görülen gençler bu seferde tabanca ile vurularak açılan çukura gömüldüler.

BABA İHBAR ETTİ

Olay, iki gündür oğlundan haber alamayan Baba İsmail Çelik’in jandarmadan yardım istemesinden sonra 2 Ocak 2021 Cumartesi günü ortaya çıkarıldı. Acılı babanın Bayramözü’nde yaşayan kız tarafından şüphelendiğini belirtmesi ve Jandarmanın bu yönde yaptığı çalışmalar ile Osman ve Vildan’ın köye geldikleri tespit edildi. Jandarma’nın sorgusu ve araştırmaları sonucu Dağbaşı mevkisinde Osman Çelik ve Vildan İnce’nin toprağa gömülmüş cesetleri bulundu. Cesetler, incelemenin ardından morga kaldırıldı.

8 TUTUKLAMA

Vahşi cinayetin ardından Jandarma tarafından gözaltına alınan aynı aileden zanlılar V.İ, K.İ, R.İ, R.İ, R.İ, B.İ, H.S. ve M.S. resmi işlemlerin ardından 3 Ocak Pazar günü Kaman Adliyesine götürüldüler. Savcılıkta uzun süren ifade işlemlerinin ardından 8 cani çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiler. Soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

AYRI AYRI TOPRAĞA VERİLDİLER

Vahşi bir cinayete kurban verdiğimiz genç hemşerimiz Osman Çelik’in cansız bedeni işlemlerin ardından Pazar günü ikindi namazını müteakip Belediye Gasilhanesinden alınarak pandemi önlemleri kapsamında kısıtlı sayıda katılımla Çadırlı Körmehmet Köyünde toprağa verildi.

Resmi nikâhlı olan Vildan’ı da toprağa vermek isteyen aile henüz kimlikleri çıkarılmadığı için cenazeyi alamadığı öğrenilirken, Vildan İnce’nin cenazesi ise adli Tıp Kurumundan ablası tarafından alınarak 4 Ocak Pazartesi günü Hacıpınar Mahallesi Mezarlığına Belediye görevlileri tarafından defnedildi.

BAYRAMÖZÜ KÖYLÜLERİ: “BİZLE ALAKASI YOK!”

Vahşetin ardından yaşanan infial, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sokağa çıkamayan insanlar tarafından sosyal medyaya yansıtıldı.

Öte yandan, Bayramözü köyünde işlenen cinayetten bir hayli rahatsızlık duyan köylüler; daha önce köylerinde böyle bir cinayet olayın kesinlikle yaşanmadığını, ayrıca cinayeti işleyenlerin köyün yerlisi olmadığını, olaya karışanların dışarıdan köylerine göç eden kişiler olduğunu söylemekteler. Bu acı olay sonrasında çok sayıda Bayramözü Köyü sakini, köylerine yabancı insanların yerleşmesine sıcak bakmadıkları konusunda da görüş bildirdiler. / Haber Merkezi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.