Devir Teslim Yapıldı, Yeni Bir Dönem Başladı

Kaman Belediye Başkanlığı görev değişimi, 3 Nisan Çarşamba günü saat 10.30’da belediye binası önünde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

09.04.2019
490
A+
A-

Kaman Belediye Başkanlığı görev değişimi, 3 Nisan Çarşamba günü saat 10.30’da belediye binası önünde düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Necati Çolak’ın Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk koymasıyla başlayan programa Ak Parti Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan, Milletvekili Mustafa Kendirli, Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, Kurancılı belediye Başkanı Adem Bıcakcı, önceki Belediye Başkanı Erhan Talu, Ak Parti Kaman İlçe Başkanı Kamil Avşaroğlu ile ilçe yönetimi, partililer, belediye çalışanları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Devir teslim töreni öncesi eski Başkan Erhan Talu ile yeni seçilen Başkan Necati Çolak’ın özgeçmişleri okunduktan protokol konuşmalarına geçildi.

AHRETTE ALACAĞIM VAR

İki dönem üst üste belediye başkanı seçilerek Kaman’a 10 yıl hizmet eden Belediye Başkanı Erhan Talu, belediye önünde yaptığı son konuşmasında tüm Kamanlılara teşekkür etti. Üçüncü dönem için partisinin yeniden aday göstermediğini ve demokratik bir yarış sonunda seçimlerin galibinin Necati Çolak olduğunu belirten Başkan Talu, “10 yıl önce görevi Necati Çolak’tan devralmıştım, şimdi ise Necati Çolak’a devretmek nasipte varmış. Kendisini ve arkadaşlarını tebrik ediyor, başarılar diliyorum,” dedi.

Belediye başkanlığının gönül alma ve kendini vatandaşa kabul ettirme işi olduğunu vurgulayan Erhan Talu, “Bu seçimde vatandaş siyasilere çok güzel bir mesaj verdi. Bu mesaj iktidara ayağını denk al, istersem seni aşağıya indiririm demiştir. Muhalefete de sende ayağını yere bas, düzgün projelerle çık vatandaşın karşısına demiştir. Buradan Necati Başkana bir iki mesajım var. Belediyemizde çalışan bütün personelim yaptığı işi iyi ve düzgün yaparlar. Ben teslim ettiğim belediyeme ve bütün personelime kefilim. Son zamanlarda 30-35 kadar taşeron işçi aldım. Belki ihtiyaç vardı belki gariban insanlardı aldım. Buradan toplam taşeron işçi sayımız 134, kadrolu işçi sayımız 31 sözleşmeli 22 ve memur sayımızda 59’dur. Toplam 246 personelimiz var,” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Milletvekili Mustafa Kendirli’den Kaman Ziyareti

İller Bankasından yeni belediye bina için kredi çekmek istedik ama bir şekilde engellendiğini belirten Talu, “Bizde dükkanları ve büroları satmak zorunda kaldık. İl başkanı Muzaffer bey o zaman milletvekili idi, ondan da bir alacağım var, her halde bize ahrette verecek. Elimizden tut belediyemize bir şeyler yapalım dedik, sağ olsun yardımcı olmadı, hakkımı helal ediyorum. Şu anda Kırşehir’in en büyük belediyesi olan Kaman, Ak Partiye geçti, elinizi buradan çekmeyin. Kaman’dan ayrılmayı düşünmüyorum, onun içinde mezarımı bile hazırladım,” diye konuştu.

ÇALMAYACAĞIZ, ÇALDIRMAYACAĞIZ, ÇALIŞACAĞIZ

İlçe Başkanı Kamil Avşaroğlu’nun selamlama ve teşekkür konuşmasının ardından devir teslim töreninde sunuculuk yapan Belediye personeli Sermet Aslan’ın okuduğu ‘Sakarya’ şiiri ile kürsüye çıkan Belediye Başkanı Necati Çolak, “Belediye halkın evidir, evinize hoş geldiniz” diyerek başladığı konuşmasında Kaman için ‘Gönül Belediyeciliği’ anlayışı ile hareket ederek eksikleri gidereceklerini ve göç veren değil göç alan, istihdam alanı olan bir şehir kurmayı hedeflediklerini belirterek; “Çalmayacağız, çaldırmayacağız, çalışacağız” vurgusu yaptı. Çolak, konuşmasında ilçemize hizmet eden Belediye Başkanı, Belediye Meclisi ve Mahalle Muhtarlarına teşekkür ederken, yeni seçilen İl Genel ve Belediye Meclisi Üyeleri ile Muhtarları da tebrik etti.

ANKARA’YI BİZE BIRAKIN

Ak Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan ise konuşmasında Ak Partiye destek veren kaman halkına teşekkür ettikten sonra Belediye Başkanı Erhan Talu’ya da hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Aslan konuşmasında, “Bundan sonra Kaman’ımızda güzel hizmetler gerçekleştirilecek. Kaman için ne gerekiyorsa göreve hazırız, Ankara’da yapılacak işleri bize bırakın buradaki işleri de zaten Necati Başkanımız halledecek,” dedi. Başkan Talu’nun destek konusundaki göndermesine ise oldukça samimi bir üslupla siyaset gereği diyerek noktayı koydu.

ÖNCE CAN, SONRA CANAN

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ise yaptığı konuşmasında seçim sonuçlarını, “ilçelerin Kırşehir’e yeter, artık hizmetleri biz istiyoruz,” dediği neticesini çıkarttıklarını belirterek; “Bütün Kamanlı hemşerilerimden Allah razı olsun Kaman’ı bize verdiniz. Bundan sonra görev bizlerde. Tabi Kırşehir’in bütününde de şöyle bir netice çıktı. Kırşehir merkezi 10 yıldır Yaşar Bahçeci kardeşimiz yönetiyordu. Çok güzel işler yaptı çok güzel eserler bıraktı. 99 ayrı eserle bugün inşallah Kırşehir Belediyemizi de teslim edeceğiz. Ama Kırşehir’in bütününde hemşerilerimiz şunu söyledi ben bunu anladım milletvekili olarak. Dediler ki; merkeze yaptınız yeter! Allah sizden razı olsun. Biz birazda şöyle değişim yapalım eski CHP havalarını bir daha dinleyelim dediler. Milletimizin verdiği karar bizim başımızın tacıdır dinlesinler ama ardından da benim Kaman’ım, benim Mucur’um, benim Çiçekdağı’m yeter dedi Kırşehir’e, artık hizmetleri biz istiyoruz dedi. Biz de buradan söz veriyoruz; bütün enerjimizi Kaman’ımıza, Mucur’umuza, Çiçekdağı’mıza, Akçakent’imize, inşallah Kurancılı’mıza olacak diyoruz, bununla da gurur duyuyoruz,” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Nisan Ayı Meclis Toplantısında Encümen ve Komisyon Seçimleri Yapıldı

Erhan Talu’nun konuşmasında üvey evlat muamelesi gördük sözlerine de atıfta bulunan Mustafa Kendirli, “Tabi ben buradan kıymetli Erhan başkanıma 10 yılda Kaman’a verdiği emeklerden, yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Onlar da ellerinden geldiğince bir mücadele vermeye çalıştılar. Biraz önce bir şey söyledi Erhan Başkan. Tam da bizim 2 ay önce seçim kampanyalarında söylemeye çalıştığımız bir şey söyledi. Dedi ki; bu binayı yaparken İller Bankasından kredi istedim, Vekilimize takıldı il başkanımız vekildi önce ona takıldı. E tabi şöyle bir şey var; önce can sonra canan değil mi? Dolayısıyla biz dedik ki iktidarda biz olursak önce cana bakarız kusura bakmasın kimse, sonra canan. Dolayısıyla bu canı sizler bize teslim ettiniz. Bizler de bunu inşallah Kaman’a yapılacak yeni yatırımlar yeni projeler gibi Kaman’ı da ihya ve inşa etme sürecimizi seçimden önce söz verdiğimiz gibi önümüzde hemen ilk hafta Necati Başkanla beraber Kaman’ın bir röntgenini çıkaracağız. 100 günlük acil eylem planımız var, en hızlı şekilde bunu masaya yatıracağız, irdeleyeceğiz, istişare edeceğiz, bismillah deyip çalışmalarımıza başlayacağız,” ifadelerine yer verdi.

TALU’YA TEŞEKKÜR PLAKETİ

Konuşmaların ardından kürsüye davet edilen Başkan Erhan Talu’ya Belediye Başkanı Necati Çolak ve Milletvekili Mustafa Kendirli tarafından 10 yıllık hizmetleri için plaket takdim edildi. Başkan Çolak, belediyenin yarım kalmış tüm proje ve yatırımlarını takip edeceklerini de söyledi. / Muzaffer AKTÜRK

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.