Gıda Denetimleri Devam Ediyor

Kaman’da İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından gıda denetimleri yapıldı.

23.10.2019
531
A+
A-

Gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla ülke genelinde yapılan denetim çalışmaları kapsamında Kaman’da İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından denetimler yapıldı.

Konu ile ilgili olarak gazetemize bilgi veren Tarım ve Orman İlçe Müdürü Behset Bulanık; “İlçe müdürlüğümüzce oluşturulan denetim ekibimiz tarafından lokantalar, büfeler, fırınlar, okul kantinleri, kafeteryalar, marketler, pastaneler ve tüketim yerlerine ilgili mevzuat ve program kapsamında gıda denetimleri rutin olarak yapılmaktadır. Ayrıca; insan sağlığı her zaman ön plana alınarak program harici denetimlerde yapılmaktadır. Yapılan denetimlerde iş yerlerindeki görevlilerin hijyen koşullarına uyumu denetlenmekte ve satılan gıdalara ilişkin ambalaj ve satış belgeleri kontrol edilip, karşılaşılan olumsuz durumlar konusunda gerekli uyarı ve yaptırımlar uygulanmaktadır. Vatandaşlarımızın güvenilir ve sağlıklı gıda tüketmeleri için personellerimiz yıl boyunca denetimlerine devam edecektir,” dedi.

2019 yılında 10 aylık süreç içerisinde gıda işletmelerine toplam 320 adet denetim yapıldığının altını çizen Bulanık, “Denetim esnasında tüketim yerlerinden alınan iki adet et numunesinin analizi yaptırıldı, analiz sonucunda olumsuz bir durum ile karşılaşılmadı. Gıda güvenirliliği konusunda vatandaşlarımızın daha duyarlı olması, gerektiği takdirde şikâyet ve ihbar hattını kullanması önem taşımaktadır,” dedi. / Sultan AKTÜRK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  55 köy muhtarı mazbatalarını aldı
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.