Hoş Geldin Şehr-i Ramazan

Ramazan Bayramı 24 Mayıs 2020 Pazar günü. Bayram Namazı, 05.58’de kılınacak.

21.04.2020
639
A+
A-

İslam âleminin kutsal aylarından olan Ramazan, 24 Nisan Cuma günü başlayacak. Koronavirüs salgını nedeniyle buruk geçen hazırlıklar, Ramazan’ın manevi iklimi ile huzura ve sonunda ise inşallah virüs belasından kurtuluşa ererek Bayrama erişmeyi diliyoruz.

İlk Teravih ve Sahur Perşembe Günü

23 Nisan 2020 Perşembe akşamı kılınan ilk teravih namazı ve gecesi ilk sahur ile oruç ayının manevi havasına girecek olan Müslüman âlemi ve Kaman ilçemiz koronavirüs illeti tedbirleri altında mübarek Ramazan ayı için hazırlıklarına devam ediyor.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle cemaatle namaz kılınması yasaklanan camilerde teravih namazlarının da kılınmayacağı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanırken, salgının devam etmesi durumunda Bayram Namazı da cemaatle birlikte kılınamayabilecek.

Ayrıca, bağışıklık sistemi düşük olanların ve hasta bireylerin oruç tutup tutmayacakları konusunda da vatandaşların salgın nedeniyle nasıl hareket edeceği tartışıla dursun, Kaman’da bir gelenek haline gelen Ramazan Eğlenceleri de Kovid-19 nedeniyle askıya alındı.

Ramazanın ilk günü 15 saat 35 dakika oruç tutulacak olan bu Ramazan’da 30’uncu Ramazan’da ise oruçlu geçirilecek zaman 16 saat 26 dakikaya çıkacak. İlçemizde ilk iftar 24 Nisan Cuma akşamı saat 19.38’de açılacak. 30 gün sürecek olan Ramazan ayında iftar saati 28 dakika ileriye giderek son iftar saat 20.06’da gerçekleşecek. İlk imsak (sahur) vakti ise 04.16’da başlayacak olup son imsak saati ise 44 dakika geriye gelip 03.32’de başlayacak.

Ramazan Bayramı ise 24 Mayıs 2020 Pazar sabahı Kaman merkezde saat 05.58’de inşallah kılınacak olan Bayram Namazı ile başlayacak. / Pınar AKTÜRK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Muhtar Sedat Erdal’dan örnek çalışma
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.