Kaman Fen Lisesi “Beslenme Dostu Okul” Sertifikası Aldı

Kırşehir’de aralarında Kaman ilçemizden sadece Kaman Fen Lisesinin bulunduğu 23 okula “Beslenme Dostu Okul” sertifikası verildi.

01.10.2019
597
A+
A-

Beyaz Bayrak sahibi okulların gönüllü olarak katıldıkları Beslenme Dostu Okullar Programı ile yapılan denetimler sonucu 23 okul sertifika almaya hak kazandı.

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Salonunda düzenlenen Beslenme Dostu Okul sertifika töreninde konuşan Kırşehir Valisi İbrahim Akın, programın gelecek nesillerin sağlıklı olması için çok önem arz ettiğini söyledi.

Beslenme Dostu Okul Programına tüm okulların teşvik edilmesi için Kırşehir Valiliği olarak her türlü desteğin verileceğini belirten Akın, “Program ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması, bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ve okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması hedeflenmektedir.” dedi.

Konuşmanın ardından Kaman İMKB Fen Lisesi Müdürü Muharrem Akbaş ile birlikte Akpınar Anadolu İmam Hatip Lisesi, Vilayetler Hizmetler Birliği Anaokulu, Hacı Ömer Sayım İlkokulu, Öğretmen Ziya Kılıçözü İlkokulu, Cacabey Ortaokulu, Defne Kılıçözü Anaokulu, Necati Taner Yüksel Anaokulu, 80.Yıl Anaokulu, Zahide Zehra Garring Ortaokulu, Gazi Osman Öztürk Çok Programlı Anadolu Lisesi, Kırşehir Final Anaokulu, Kırşehir Final İlkokulu, Kırşehir Final Ortaokulu, Abdulkadir Özcan Anadolu İmam-Hatip, Fatma Muzaffer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Akpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi, Bağbaşı Toki İlkokulu, Şehit Mustafa Gevrek İmam Hatip Lisesi, Zahide Zehra Garing İlkokulu, Şeyh Edebali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şehit Süleyman Sevim İmam Hatip Ortaokulu idarecilerine beslenme dostu okul sertifikaları verildi.

Törene, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali Bulut, İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Murat Muhsin Kaya ile ilgili kurumların yetkilileri katıldı. / Haber Merkezi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kamanlı öğrenciler dünya oyunlarını öğreniyor
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.