Kaman Fen Lisesi YKS sonuçlarından memnun

YKS sonuçlarına göre ilimiz Kırşehir’den birinci çıkmazken, Kaman Fen Lisesi sınav sonuçlarından memnun.

Kaman Fen Lisesi YKS sonuçlarından memnun
29.07.2020
1.173
A+
A-

ÖSYM tarafından 27 Temmuz sabahı beklenenden bir gün önce açıklanan 2020 YKS sonuçlarının ardından tercih süreci başlayacak. YKS sonuçlarına göre ilimiz Kırşehir’den birinci çıkmazken, Kaman Fen Lisesi sınav sonuçlarından memnun.

Sınava giren 2 milyon 296 bin öğrenci sonuçları öğrenerek, üniversitelerin 2 ya da 4 yıllık programların puanlarını ve kontenjanlarını araştırmaya başladı. ÖSYM’nin yayınladığı kılavuza göre, 2020 YKS tercihleri 6-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılabilecek. Öte yandan, YKS’nin TYT, AYT ve YTD sonuçları ile birlikte cevap kâğıtları da açıklandı.

KAMAN İMKB FEN LİSESİNDE YKS SEVİNCİ

27-28 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilen ve yaklaşık 2,5 milyon öğrencinin üniversite hayallerinin adı olan TYT-AYT sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından bu zorlu maratonda ilçemizin gözbebeği Kaman İMKB Fen Lisesinden sevindirici ilk haberler geldi.

Okul Müdürü Muharrem Akbaş’dan edindiğimiz bilgilere göre, sınav sonrasında öğrencilerinin çoğu ile görüşerek sahip oldukları öngörünün gerçekleştiğini ve en az 6 ya da 7 öğrencinin bu yıl tıp fakültesine giriş eşiği olan ilk yirmi bin sıralaması içerisinde yer aldığı belirtildi.

Okul olarak hedeflerinin öğrencilerin arzu ettikleri yükseköğretim programlarına girmelerini sağlayarak hem gençlerin mutlu olmalarını hem de ailelerin beklentilerinin gerçekleştirmelerine katkı sağlamak olduğunu vurgulayan Fen Lisesi Müdürü Akbaş, bu yıl derslere ilave olarak yaz kursu, hafta sonu ve hafta içi uygulanan destekleme ve yetiştirme kursları, soru çözüm grupları, uzaktan eğitim programı ve deneme sınavlarının bu beklenen başarıda etkili olduğunu da belirttiği açıklamasında; “Bu başarıda emeği olan başta öğretmen kadromuz olmak üzere tüm kurum personelimize ve velilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Birlikte hep en iyiye,” dedi.

KIRŞEHİR’DEN BİRİNCİ ÇIKMADI

Uzun yıllardır üniversite giriş sınavlarında birkaç branşta birden birinci çıkartmaya alışkın olan Kırşehir ilimiz genelinde eğitim kalitesinde yaşanan düşüler nedeniyle son bir kaç yılda olduğu gibi bu yılda hiç bir branşta ülke birincisi çıkartamadık. Eğitim kalitesi nedeniyle göç alan nadir illerden olan Kırşehir’in bu listede olmaması Kırşehirlileri derinden üzdü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Okullarımız Maske ve Siperlik Üretiyor

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın TYT oturumunda Ankara, Antalya, Aydın, Çorum, Nevşehir’den 5 aday birinciliği paylaştı. YKS’nin AYT oturumunda birinci, sözelde İzmir, eşit ağırlıkta Osmaniye, sayısalda İstanbul, İzmir ve Malatya’dan çıktı. YKS’nin YDT oturumunda 4 aday İstanbul’dan, 1 aday da Niğde’den birinciliği paylaştı. / Sultan AKTÜRK

YORUMLAR
  1. mezun dedi ki:

    Bu sene mezun olan öğrencilerden kazananlar çok az olduğu söyleniyor .kazananların çoğu mezuna kalanlarmış.???