Kaman TV Kuruldu

Kaman kültürüne katkıda bulunmak üzere sosyal medya üzerinden yayın yapacak olan ilçemizin ilk internet televizyonu Kaman TV kurularak yayın hayatına başladı.

27.11.2019
981
A+
A-

Kaman kültürüne katkıda bulunmak üzere sosyal medya üzerinden yayın yapacak olan ilçemizin ilk internet televizyonu Kaman TV kurularak yayın hayatına başladı.

Anadolu Ajansı (AA) Kaman Muhabiri olan Gazeteci Ali Güneş ve Kamanlı hemşerimiz Şahin Aydoğmuş öncülüğünde kurulan Kaman TV, resmi sosyal medya hesabından yaptıkları haberlerle Kaman halkı tarafından büyük takdir toplarken kısa süre içerisinde ise sürekli yayına geçmeyi amaçladıklarını kaydettiler.

Kaman’da görsel basın anlamında eksiklik bulunduğunu dile getiren Gazeteci Ali Güneş, “Bizler yıllardır medya sürecinin içerinde bulunuyoruz. Kaman’ı tanıtmak için yaptığımız haberler kimi zaman ülke gündeminde yer alıyordu. Kaman’da bulunan bu eksikliği gidermek içinde bu kanalın Kaman’a kurulmasının gerekli olduğunu biliyorduk. Gerekli altyapı çalışmalarını tamamladıktan sonra sosyal medya üzerinden yayın yapacak kanalımız için ilk adımları attık. Şahin Aydoğmuş, Yusuf Şahbaz, Kübra Aslan, Menekşe Çakır ve Muhammed Köksaldı ile birlikte güzel bir ekip oluşturduk. Amacımız tüm Kaman’a ait bir kanal oluşturarak, tarafsız yayıncılık ilkesinden taviz vermeden tüm mahalle ve köylerimize ulaşmak. Özellikle gurbetçilerimiz için bu kanal bir nebze olsun memleket hasretini giderecektir. İlerleyen dönemlerde ise Kamanspor’umuzun maçlarını da canlı yayınlamak istiyoruz. Biz bu alanda öncü olarak değerli yerel gazetelerimizle koordineli bir şekilde çalışacağız. Kaman’a hayırlı olsun diyerek bizi destekleyen tüm hemşerilerimize teşekkür ederim,” dedi.

Kaman Ak Haber Gazetesi olarak halkımızın her konuda haberdar olmasına ve ilçemizi tanıtımına katkı sağlayacağına inandığımız Kaman TV’ye yayın hayatında başarılar dileriz. / Pınar AKTÜRK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kaymakam Nurullah Kaya’dan gazetemize ziyaret
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.