Kamanlı Sağlık Çalışanları Gururumuz Oldular

Türk ve dünya basınında da haberlere konu olan sağlık çalışanları arasında Kamanlı hemşerilerimizi de görmek gururumuzu bir kez daha okşayarak artırdı.

Kamanlı Sağlık Çalışanları Gururumuz Oldular
29.04.2020
2.076
A+
A-

Küresel bir salgın olarak ülkemizde de ciddi tedbirler alınmasına ve can kayıplarına neden olan koronavirüsle mücadele kapsamında özverili çalışan sağlık çalışanları tüm dünyanın kahramanları olarak bu süreçte insanlığın umudu oldular.

Sağlık çalışanlarımızla birlikte sosyal hayatın devamını katkı sağlayan Asker, Polis, Devlet Memurları ve Belediye Çalışanları gibi isimsiz kahramanlar her zaman anılacak ve yüceltileceklerdir.

Koronavirüsle mücadele kapsamında ailelerinden ayrı yaşamak dâhil her türlü fedakârlığı üstlenen, Türk ve dünya basınında da haberlere konu olan sağlık çalışanları arasında Kamanlı hemşerilerimizi de görmek gururumuzu bir kez daha okşayarak artırdı.

Kargınyeniceli olup Gazi Üniversitesi Hastanesinde Acil Hemşiresi olarak görev yapan hemşerimiz Ayşe Kara, “vatan görevi kutsaldır” diyerek motive olarak çalışırken giydiği maske yüzünde yaralara neden olsa bile ekip arkadaşlarından bir an bile ayrılmadan hastaları hayatta tutabilmek için çalışmasına devam ediyor.

Ayrıca, Kargınkızıközü Köyünden olup Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli İç Hastalıkları ve Geriatri Uzmanı hemşerimiz Doç. Dr. Özgür Kara’da hastanedeki çalışmalarının yanı sıra TRT kanallarında koronavirüs ile ilgili bilgilendirme programlarına çıkarak halkımızı aydınlatmaya devam etmekte.

Gururumuzu okşayan ve göğsümüzü kabartan isimlerini sayamadığımız tüm hemşerilerimiz ile birlikte Kaman Devlet Hastanenizde görev yapan tüm sağlık çalışanlarını bu zorlu süreçte bir kez daha saygıyla anıyor, sağlık, başarı dileklerimizle birlikte bir an önce bu beladan kurtulmamamızı niyaz ediyorum. / Muzaffer AKTÜRK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.