Kargınyeniceli Sufat Çelik, CHP Hollanda Birliği Başkanı oldu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yurt dışında da örgütlenme çalışmaları kapsamında oluşturulan Hollanda Temsilci Birliği Başkanlığına Kargınyeniceli hemşerimiz Sufat Çelik atandı.

01.03.2023
866
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yurt dışında da örgütlenme çalışmaları kapsamında oluşturulan Hollanda Temsilci Birliği Başkanlığına Kargınyeniceli hemşerimiz Sufat Çelik atandı.

CHP Yurt Dışı Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan tarafından, Hollanda’da “Seçim işlemlerini yürütmek, faaliyetleri koordine etmek ve örgütlenmek üzere” oluşturulan CHP Hollanda Temsilci Birliği’nin yeni yönetimi belirlendi

Zor bir dönemde göreve talip olduklarını ancak yönetimdeki arkadaşlarının çok istekli olduğunu belirten CHP Hollanda Birliği Başkanı Kamanlı hemşerimiz Sufat Çelik, önce kendi içlerinde, sonra da ittifak partileri ile birlik ve beraberlik içerisinde seçim çalışmalarına ağırlık vereceklerini ifade etti.

Seçim çalışmalarına katılmak için Hollanda’daki partili arkadaşlarının ve ailelerinin yıllık izinlerini kullanarak fedakârlık yaptıklarını belirten Çelik, en önemli hedeflerinin seçime katılım oranlarını yükselterek CHP’nin Hollanda’daki oylarını yükseltmek olduğunu vurguladı.

Türkiye’de meydana gelen depremin Hollanda’da da büyük üzüntüye neden olduğunu kaydeden hemşerimiz Sufat Çelik, yardım kampanyası düzenlediklerini, yoğunluklu olarak çocuk ve kadınların acil ihtiyaçlarına yönelik toplanan yardımlarının bir iki gün içinde deprem bölgesine nakledileceğini sözlerine ekledi.

SUFAT ÇELİK KİMDİR?

1970 Kırşehir ili Kaman ilçesi, Kargınyenice Köyü doğumlu. İlk ve ortaokulu Kaman’da tamamladıktan sonra ailesiyle birlikte taşındıkları Ankara’da lise eğitimini tamamladı. Lise yıllarında Balgatspor ve Gençlerbirliği Spor Kulübü’nde futbol oynadı. 1992 yılında gittiği Hollanda’da değişik iş yerlerinde çalıştı. 15 yıldır ilaç endüstrisinde çalışmakta. Hollanda’da Oudheuseden Yunus Emre Camii ve Kültür Derneği’nde ikinci başkanlık görevi yaptı. Avrupa’da yaşayan hemşehrileri ile birlikte kurdukları Avrupa Kargınyenice Derneği’nin kurucu başkanlığını yaptı. Hollanda’da yabancı çocukların okulla bağlarını güçlendirmek için komisyonlarda görev aldı ve Türkçe derslerinin müfredat içinde verilmesi için kampanyalar düzenledi. CHP Hollanda Birliği kurulduktan kısa bir süre sonra üye oldu. Yönetim Kurulu’nda sekreterlik görevinde bulundu. / Haber Merkezi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  TOKİ Konutları için kuralar çekildi, itirazlar ve iddialar havada uçuştu
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.