Köylerimize 2021’de 7,5 Milyonluk yatırım

İl Genel Meclis Üyesi Emre Demirci, bir yıllık çalışmalarını değerlendirdi

05.01.2022
856
A+
A-

İl Genel Meclis Üyesi Emre Demirci, bir yıllık çalışmalarını değerlendirdi

Kaman İl Genel Meclisi Üyesi Emre Demirci, Kırşehir İl Özel İdaresinin 2021 yılı bütçesinden ilçemize bağlı köylerimize; kolektör, yol yapımı ve bakım onarım gibi işlerin tamamlanması için toplamda 7 Milyon 534 Bin Liralık yatırım yapıldığını söyledi.

2021 yılı içerisinde 5 köyün içme suyu ihtiyacının karşılanması için 1 Milyon 400 Bin Liralık kolektör yatırımı gerçekleştirdiklerini belirten Demirci, toplamda 2 yıl içerisinde 19 köyün su sorununu çözdüklerini söyledi.

İl Genel Meclisi Üyesi Emre Demirci, 2021 yılı çalışmaları ve yatırımlarla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada; “Köy yolların iyileştirilmesi çalışmalarımız kapsamında 3 kilometre Hamit Köyü, 5 kilometre Bayramözü-Yazıyolu arası, 2,5 kilometre Başköy Köyü ve 1 kilometre İsahocalı Köylerimiz olmak üzere 2021 yılı içerisinde 11 kilometrelik yol yapımı için 2 Milyon 700 Bin Lira harcadık. Bu yollarla birlikte 2 yıl içinde toplamda 50 kilometre köy yolumuzu tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk.

Bakım onarım için 27 köyümüze ise İl Özel İdaresi Bütçesinden toplamda 184 Bin Liralık ödenek gönderdik. Savcılı Büyükoba Köyümüzde bulunan ve İç Anadolu’nun denizi olarak nitelendirilen Savcılı Plajımız için ise 3 Milyon 250 Bin Liralık yatırım ihalesini gerçekleştirdik ve devam eden çalışmalarımız inşallah 2022 yılı içerisinde tamamlanarak halkımızın ve bölge insanımızın kullanımına sunulacaktır,” dedi.

Köylerimizin sorunlarının ve taleplerinin giderilmesi konusunda öncelik sırasını gözeterek çalışmalarına devam edeceklerini belirten Meclis Üyesi Emre Demirci; “Yatırımlar konusunda her zaman destek aldığım Kırşehir Milletvekilimiz Sayın Mustafa Kendirli’ye, Kırşehir Valimiz Sayın İbrahim Akın’a, Ak Parti İl Başkanımız Sayın Seher Ünsal’a, İl Genel Meclisi Başkanımız Şaban Çelik’e ve Özel İdare Genel Sekreterimiz Kurtuluş Yılmaz’a halkımız ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum. İlçemize hizmet için hep birlikte çalışmaya devam. Durmak yok, hizmete devam,” ifadelerini kullandı. / İbrahim AKTÜRK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Deva Partisi’nden gazetemize ziyaret
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.