MHP Aday Tanıtım ve Üye Katılım Programı Gerçekleştirildi

Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Milletvekili Aday Adayları için tanıtım programı düzenlendi. MHP Kaman ilçe teşkilatı ve partililer Kamanlı Milletvekili Aday Adayı Avukat A. Aydın Akpınar’a destek için top yekun Kırşehir’deki programa katıldı.

01.04.2023
700
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Milletvekili Aday Adayları için tanıtım programı düzenlendi. MHP Kaman ilçe teşkilatı ve partililer Kamanlı Milletvekili Aday Adayı Avukat A. Aydın Akpınar’a destek için top yekun Kırşehir’deki programa katıldı.

MHP Kırşehir’de Milletvekili Aday Adayları ve 947 üyenin MHP’ye katılımı için 1 Nisan 2023 Cumartesi günü Saat 14.00’de Kırşehir Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde tören düzenlendi. Aday tanıtım programına MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, eski İl ve İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, İl ve İlçe Ocak Başkanları, Kadın Kolları, TÜRKAY ve Kamu-Sen Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, partililer, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MHP Kırşehir Milletvekili Aday Adaylarının tanıtım ve üye katılım programında konuşan MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç, “6 Şubat tarihinde meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bugün burada Milletvekili aday adaylarımıza tanıtmak ve 974 üyemizin partimize katılımlarından dolayı rozetlerini takmak için toplandık. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak 14 Mayıs seçimlerinde Kırşehir’den 2 milletvekilimizi meclise uğurlayacağız inşallah. Bütün aday adaylarımıza başarılar diliyorum,” diye konuştu.

Coşkulu ve kalabalık bir ortamda gerçekleşen aday tanıtım programında MHP Kırşehir Milletvekili Aday Adayları İş İnsanı Alparslan Zabah, Avukat Ali Aydın Akpınar, Dr. Mehmet Anasız, İş İnsanı Mehmet Ay, İş İnsanı Fatih Süter ve Kamu Görevlisi Yakup Özdemir alfabetik sırayla sahneye çıkarak kendilerini tanıttı ve açıklamalarda bulundu.

Daha sonra MHP katılım sağlayan; Kırşehir merkez 607, Mucur 128, Çiçekdağı 112, Akçakent 36, Akpınar 16, Kaman 33, Boztepe 42 olmak üzere 974 kişiyi temsilen hazırda bulunanlara temsili rozet takılarak partiye kayıtları tamamlandı.

MHP Kırşehir Milletvekili Aday Aday olarak kürsüde bir konuma yapan Kamanlı hemşerimiz Avukat Ali Aydın Akpınar, şunları söyledi:

“Aziz Hemşehrilerim, Değerli  Dava Arkadaşlarım, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler.

Burayı şereflendiren her kardeşimi, her dava arkadaşımı yürekten selamlıyorum. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Ana vatanımın, baba yurdumun, Ahmed-i Gülşehri’nin, Aşıkpaşa’nın, Muharrem Ustanın, Neşed Ağamın, Osman Bölükbaşı’nın, Ahi Baba’nın, Anadolunun Türkleşmesinin yiğitleri Horasan erenlerinin Ahi Evran’ın ve Hacı Bektaş Veli’nin torunları, ruhu güzel, gönlü güzel dava adamı hemşerilerim, kardeşlerim buradan hepinize Kaman’a, Mucur’a, Çiçekdağı’na, Boztepe’ye, Akpınar’a, Akçakent’e selam ve saygılarımı sunuyorum.

Şimdi kısaca kendimi sizlere tanıtayım. Kırşehir’imizin Kaman İlçesinin Değirmenözü Köyü’nde doğdum. Köyümüzde bulunan ilkokulu bitirdikten sonra Kaman Lisesi’nde okudum. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdim. Evli ve 2 çocukluyum.

2018 genel seçimlerinde MHP’nin Kırşehir milletvekili adayı olarak yer aldım. TBMM tarafından seçilecek Hakimler ve Savcılar Kurulu Üyeliğine 2017 yılında ve 2021 yılında 2 defa aday gösterildim. Arkadaşlarımızın ve büyüklerimizin teveccühüyle Ankara 2 nolu Barosunun kurucusu olarak görevlendirildim. Kuruluşunu tamamlayarak Türk Milletinin ve hukuk camiasının hizmetine sundum. Bilirkişiler Derneğinin kurucu genel başkanıyım. Birçok baro ve Türkiye Barolar Birliği nezdinde yapılan Ceza infaz hukuku eğitimlerinde konuşmacı olarak yer aldım. Bu konuda ve diğer hukuki konularda yayımlanmış çok sayıda makalem ve köşe yazım vardır. Ayrıca hukuk alanında yayımlanmış bir kitabım da bulunmaktadır.

Allah’a şükürler olsun ki, hemşerilerime hizmet etme görevine talip olma imkânına kavuşturdu. İnşallah liderimiz ve teşkilatlarımız ile hemşerilerimiz, milletimizi vekili olarak temsil etme görevini bana tevdi eder ve yüce yaratan da bu görevi bana nasip ederse, verilen görevi bana layık görenlere mahcup olmadan, verdiğimiz sözleri tutup bize duyulan güvene ve emanetin sahibi olan milletimizin değerlerine sadık kalarak, bayrağı bizden sonra geleceklere onurla ve görevini layıkıyla yapmanın gururuyla teslim edeceğime; Allah’ın, sizlerin, hemşerilerimin ve milletimin huzurunda ant içiyorum.

Değerli başkanlarım, içinizden bir arkadaşınız olarak hem memleketimizi, hem ülkemizi, hem de sizleri çok iyi tanıyorum ve biliyorum. Bir çiftçi ve işçi-memur kenti olan memleketimizin ve ülkemizin hali hazırdaki durumunu, sorunlarını ve çözüm yollarını, çözüm yollarındaki engellerin neler olduğunu en ince ayrıntısına kadar biliyorum.

Üniversitemizi ve öğrencilerimizi, ilk ve orta öğretimdeki öğrenci kardeşlerimin sorunlarını biliyorum.

Öğretmenlerimizin, sağlık personelimizin, asker ve polis kardeşlerimizin, köylü kardeşlerimizin, işçilerimizin, diğer memurlarımızın, işsizlerimizin, kadınlarımızın, gençlerimizin sorunlarını biliyorum.

Yokluğu ve yoksulluğu iyi biliyorum.

Memleketimize hizmet etmek için gerekli donanıma ve birikime sahip olduğumu düşünüyorum.

Tüm aday adayı arkadaşlarımız görevimizi yaparken lazım olan her şeyi layıkıyla yerine getirmeye hazırız.

Değerli başkanlarım, hanım efendiler, beyefendiler, kıymetli hemşehrilerim:

Önümüzdeki genel seçimlerde MHP’nin parlamentoda daha güçlü şekilde temsil edilmesiyle ilgili en büyük çabayı göstereceğiz. İnşallah partimizin şehrimizde milletvekili olacak. Bu azimle çalışacağız.

1950 yılından beri tek başına iktidar yüzü göremeyen CHP’yi tek başına iktidara getirmek için 6’lı masa sakinlerine, 6’lı masanın 7’li koalisyonuna oy verecek misiniz?

HDP Milletvekili Sezai Temelli ‘oylarımız kaybettiklerimizin intikamıdır,’ diyor. Düşünün, neyi kaybettiler? Neyin intikamını alacaklarını söylüyorlar?

Şimdi 6’lı masadakiler cevap versinler. 7’inci ortağınız Türkiye Cumhuriyeti devletinden mi intikam almayı düşünüyor?

Yeşil Sol Parti adıyla türeyen parti ajandalarının ne olduğunu iki gün önce açıkladı. Ne söylediklerinin Farkında mısınız?

İstifa eden milletvekilleri Ağıralioğlu bile, ittifaklarının oluşma ve faaliyet süreci ile ilgili olarak yürütülen sürecin sahte olduğunu açıkladı. Biz de bu sürecin sahteliğini altı yıl önce söylemiştik. Sizi oraya götüren kuvvet öyle istiyor, demiştik.

Siz 80 yıldır tek başına iktidar yüzü görmeyen CHP’yi sahte söylemlerle iktidara getirmek istiyorsunuz, demiştik. Haklı çıktık.

Sizin ajandanızda ne yazarsı yazsın.

18 Mart 1915’te Çanakkale’de olduğu gibi, 9 Eylül 1922’de İzmir’de olduğu gibi, 23 Nisan 1920’de olduğu gibi, 29 Ekim 1923’te olduğu gibi, Lozan’da, Montrö’de olduğu gibi 14 Mayıs 2023’te de emperyalizmin oyunlarını bozacağız. Türk milliyetçileri, ülkücüler ve cumhur ittifakı Türkiye’nin ve Türk düşmanlarının tüm kirli oyunlarını bozacak şuur ve iradeye sahiptir.

Siz de, Yıllarca Milliyetçi-Ülkücü görüntü çizip sonra vatan millet, bayrak düşmanı, terör yandaşı, siyaset şantajcısı bir partiyle, 14 Mayıs’ta kaybettiklerimizin intikamını alacağız diyenlere payanda olanlarla yol yürümeye karar verenlerin 14 Mayıs’ta derslerini verecek misiniz?

7’li masayı kumar masası olarak değerlendirdiği halde o masada oturup sizi el altından ütmeye çalışanların 14 Mayıs’ta derslerini verecek misiniz?

Biz söz veriyoruz.

Cumhur ittifakı olarak Cumhurbaşkanı adayımızı büyük çoğunlukla seçeceğiz ve TBMM’de de en güçlü şekilde MHP temsil edilecektir.

Siz de bu sözü veriyor musunuz? 

Sayın Kılıçdaroğlu ‘Bizde de ülkücüler var’ diyor. Hatta kendi ittifaklarındaki bir partinin genel başkanı için ‘onun ülkücülük damarı var. Bazen ülkücülük damarı tutar’ diyor. Geçen günkü bir konuşmamda söyledim. Şimdi size de soruyorum: Ülkücülük damarı ar damarı değil midir? Ar damarı çatlayanlardan ülkücü olur mu?

Astsubay Üstçavuş Esma Çevik, 30 yaşındaydı.

Kazandığı Hukuk fakültesinde bir yıl okudu. Yüreği hep vatan, millet savunması için askerlikle atıyordu.

Astsubay oldu.

9 Aralık 2019’da teröristlerin döşediği EYP’yi imha etmeye çalışırken şehit oldu.

Batman’ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017’de emperyalizmin uşağı PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen 22 yaşındaki öğretmen Aybüke Yalçın’ı unuttunuz mu? Hain pusuda şehit olmasaydı bu gün 28 yaşında olacaktı.

Öğretmen Neşe Alten 21 yaşındaydı. İlk görevinde 20-25 gün olmuştu.

Teröristler evini basıp önce kızını yalnız bırakmamak için onunla gelen babasını şehit etti. Sonra da Neşe Hocayı göğsü paramparça olana kadar kurşunladı.

Şimdi o kanlı ellerle tokalaşanlar kadın hakkı diyor.

O kanlı ellerle tokalaşanları tanımıyor muyuz?

Eren Bülbül’ün, Fırat Çakıroğlu’nun kanı ellerinde olanları unuttuk mu?

Terör örgütleri ile iş tutanların nereye varmak istediklerini çok iyi biliyoruz. Terör örgütleri arasında kıyaslama yapıp, millete ne yutturmaya çalıştıklarını da çok iyi biliyoruz. 3-5 kirli oy için ne taklalar attıklarını, Cumhuriyetin geleceğini, insanların güvenliğini de tehlikeye attıklarını biliyoruz. Lakin unutmayın, bizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ilkeleri yetiştirdi. Başbuğ Alparslan Türkeş ve Devlet Bahçeli yetiştirdi. Alayına yeteriz.

1954 yılında bizden koparılan Gülşehir, Avanos, Hacı Bektaş içimizi acıtmaya devam ediyor.

Ulupınar’ın, Toklumen’in, Savcılı’nın, İsahocalı’nın, Kurancılı’nın, Ömerhacılı’nın, Çağırkan’ın, Yenice’nin tekrar belediye teşkilatına kavuşacağı günleri heyecanla bekliyorum. Seçildiğimde takipçisi olacağım.

Seyfe Gölünün tarihi ve doğal mirasına sahip çıkacağız.

Seyfe Gölüne, Turnalar ne haber, yardan ne haber diye özlemle beklediğimiz Mekke’den Medine’den selam getiren Seyfe Gölünün turnalarına göçmen kuşlarına, Kızılırmağa, yabanlı ovasına, Malya ovasına, Irmak Bucağına ant ve selam olsun. Kırşehir, Savcılı, Yağmurlu, Boztepe Akçakent, Çiçekdağı, Akpınar, Kaman, Mucur Türkmenlerinin yurtlarına ant ve selam olsun.

İlimizde çok büyük katma değer üreten lastik fabrikası ile şeker fabrikası var. Organize sanayi bölgemizde irili ufaklı çok güzel yatırımlar var. Bu fabrikalarımızın işçilerine ve yöneticilerine selam olsun. Sanayi ve çarşı esnafımıza selam olsun. Hepsinin yanında olacağım.

Yeter ki Yüce yaratan ve siz emin olun. Biz sözümüzü tutacağız.

Arif Nihat Asya’nın diliyle diyoruz ki:

Minareleri, Sen, ezansız bırakma Allah’ım!

Ya çağır şurda bal yapanlarını,

Ya kovansız bırakma Allahım!

Mahyasızdır minareler… göğü de,

Kehkeşansız bırakma Allahım!

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,

Müslümansız bırakma Allahım!

Bize güç ver… cihad meydanını,

Pehlivansız bırakma Allahım!

Kahraman bekleyen yığınlarını,

Kahramansız bırakma Allah’ım!

Bilelim hasma karşı koymasını,

Bizi cansız bırakma Allah’ım!

Bizi sen sevgisiz, susuz, avasız;

Ve vatansız bırakma Allah’ım!

Bu duygu ve düşüncelerle, buraya kadar gelip bize destek veren ve buraya gelemese de gönülleri bizimle olan değerli başkanlarıma, değerli hemşerilerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Hep birlikte kazanacağız.

Hep birlikte olacağız.

Mutlu yarınlara hep beraber yürüyeceğiz.

Allah’a emanet olun

Sağ olun, var olun.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Saadet Partisi Kaman’da atağa geçti
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.