Musa Gül Hastanesi, “Beslenme İle Alakalı Sosyal Sorumluluk Projesi”ni hayata geçirdi

Kırşehir’de faaliyet gösteren Özel Musa Gül Hastanesi Diyetisyeni Deniz Güzey, Kırşehir Simya Koleji öğrencilerine sağlıklı beslenme konusunda eğitim semineri düzenledi.

12.04.2023
639
A+
A-

Kırşehir’de faaliyet gösteren Özel Musa Gül Hastanesi Diyetisyeni Deniz Güzey, Kırşehir Simya Koleji öğrencilerine sağlıklı beslenme konusunda eğitim semineri düzenledi.

Simya Koleji öğrencileri ve Simya Koleji idari personelinin de katılım sağladığı programa geleceğimiz olan nesillerin hem doğru beslenme alışkanlıkları kazanabilmesi için hem de derslerdeki başarı oranlarını artırabilmek için doğru ve sağlıklı beslenme konusunda sunum yapan Diyetisyen Deniz Güzey, sağlık beslenme ve doğru yaşam şekli ile kanserden korunabileceğini ifade ederek şu açıklamalarda bulundu.

SAĞLIKLI BESLENMEYLE KANSERDEN KORUNABİLİRİZ

Diyetisyen Güzey, genetik faktörler haricinde hastalık risklerini azaltmak sizin elinizde. Koruyucu sağlık fikri pek çok kişi tarafından benimsenmez ve genellikle hastalığa yakalanmadan çok kişi sağlığına yatırım yapmaz. Aslında alacağınız basit önlemler sizi günümüzde giderek yaygınlaşan kanser gibi hastalıklara karşı da koruma sağlar.

“ÖZEL MUSA GÜL HASTANESİ OLARAK SOSYAL SORUMLULUK  PROJELERİNDE YER ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Özel Musa Gül Hastanesi tarafından bu uygulamanın yaygınlaştırılarak devam edeceğini belirten Hastane Genel Müdürü Lütfü İncir, “Hastanemiz adına birçok çalışmaları hayata geçirdiğimiz projeler arasın da “Beslenme İle Alakalı Sosyal Sorumluluk Projesi” okullarımızda hayata geçti. Bu projede amacımız beslenme alışkanlıklarını değiştirerek; yaşam kalitesini iyileştirmek ve sağlıklı nesiller yetişmesi adına ilimizde farkındalık yaratmaktır.

Sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenme hayatımızın her döneminde oldukça kıymetlidir, ancak gelişme çağında ise bu durum daha çok değer kazanıyor, geleceğimiz olan nesillerin sağlıklı beslenmeleri bizim  hassasiyetimizdir. Özel Musa Gül Hastanesi olarak sağlıklı bir gelecek için ‘Beslenme İle Alakalı Sosyal Sorumluluk Proje’miz kapsamında farklı okullarda seminer çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN “SAĞLIKLI YAŞAM” VE BESLENMELERİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR”

Simya Koleji Müdürü Mustafa Sinop ise yaptığı açıklamada, ”Öğrencilerimizin kişisel potansiyelini ve yeteneklerini sonuna kadar geliştirmelerine olanak sağlayan ve öğrencilerimizin eğitim-öğretim kalitesini önceliğimizin yanı sıra ‘Sağlıklı Yaşam’ ve beslenmeleri de bizim için önemlidir. Özel Musa Gül Hastanesi de bu konuya hassasiyet gösterip ‘Sağlıklı Yaşam’ için öğrencilerimize verdikleri eğitimden dolayı başta Özel Musa Gül Hastanesi yönetimine  ve sunumu gerçekleştiren Diyetisyen Deniz hanıma şahsım ve okulum adına teşekkürlerimi iletiyorum” ifadesini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kaman Devlet Hastanesine 3 Adet Solunum Cihazı Alındı
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.