Şiddete Dur De!

Kaman’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle “Şiddete dur de!” etkinliği gerçekleştirildi.

10.03.2021
798
A+
A-

Kaman’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle “Şiddete dur de!” etkinliği gerçekleştirildi.

8 Mart Pazartesi günü Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde Belediye Başkanlığı, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ortaklaşa bir etkinlik gerçekleştirildi.

Kaymakam Şükrü Özcan, Belediye Başkanı Necati Çolak, Emniyet Müdürü Volkan Şen, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ali Alp ve çoğunluğunu erkeklerin oluşturduğu kamu personellerinin maske ve mesafe kuralına uyarak katıldığı etkinlikte kadına yönelik şiddetin önüne geçilebilmesi amacıyla bilgilendirme stantları kuruldu.

Protokolün ellerini boyayarak “Şiddete dur de!” yazılı pankartta imzalarını atmalarının ardından stantları gezen vatandaşlara bilgilendirmeler yapıldı.

Etkinliğe katılanlar “Sende bir şeyler söyle” tahtasına Kadınlar Günü hakkında mesajlarını ve güzel sözlerini yazarak paylaştılar. Bilgilendirme stantları bu gün (Çarşamba) mesai bitimine kadar açık kalacak.

Başkan Çolak, 8 Mart’ta çalışan kadınları ziyaret etti

Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, ülkemizde 1921 yılından bu yanan kutlanan Dünya Kadınlar Günü ya da Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Belediye’de ve pandemi tehdidi altındaki Devlet Hastanesinde çalışan bayan personelleri ziyaret ederek hediyeler verdi.

Öte yandan, Başkanı Çolak, 8 Mart dünya Kadınlar Günü dolayısıyla sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajında; “Bir toplumda kadına gösterilen saygı, verilen değer, hak ve sorumlulukların, o toplumun çağdaşlık ve gelişmişlik düzeyini belirler. Her erkeği bir kadın yetiştirir, dünyayı kadın güzelleştirir. Her başarının, her güzelliğin, her iyiliğin arkasında muhakkak bir kadın vardır. Anne, eş, abla, kardeş; kadın herkesin hayatında bir kahramandır. İyi ki varsınız. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun,” sözlerine yer verdi.

/ Sultan AKTÜRK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Nice yüzyıllara
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.