Trafik lambalarının çalışmadığı hatırlanmadı

Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu farkındalık kampanyasında Trafik lambalarının çalışmadığı hatırlanmadı

05.10.2022
735
A+
A-

Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu farkındalık kampanyasında Trafik lambalarının çalışmadığı hatırlanmadı

İçişleri Bakanlığınca, trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganıyla başlatılan farkındalık kampanyası kapsamında ülke genelinde olduğu gibi Kaman’da da eş zamanlı etkinlik düzenlendi.

‘Trafikte Her Yıl Daha İyiye’ sloganıyla önceki yıllarda “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”, “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” ve “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” adlı kampanyalarla düzenlenen farkındalık çalışması bu yıl da “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganıyla gerçekleştirildi.

29 Eylül Perşembe günü Hacıpınar Mahallesinde bulunan Şehit Bahtiyar Şimşek Cumhuriyet İlkokulu ve Fatma Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Kız Meslek Lisesi) önündeki yaya geçidinde düzenlenen farkındalık etkinliğinde geleceğin bilinçli yayaları ve sürücüleri olacak çocuklar, yaya geçidinde bayraklarla buluşarak trafikte yaya önceliğine dikkati çektiler.

Etkinlik; Kaymakam Mehmet Usta, Belediye Başkanı Necati Çolak, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı ile bazı kurum müdürleri ve personellerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinlikte yaya geçidine kırmızıçizgi çekilirken, Kaman ilçe genelindeki yaya geçidi çizgilerinin nerede ise hiç olmaması ve trafik ışıklarının çalışmaması nedense gündeme ve akıllara gelmedi. / Sultan AKTÜRK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  104 yaşındaki Gülüşan Sarı vefat etti
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.