Yeni yılın ilk meclis toplantısı yapıldı

Belediye’de çalışan sözleşmeli personelin durumunun görüşülmesi için yarın ikinci toplantı yapılacak.

07.01.2020
568
A+
A-

Kaman Belediyesinin 2020 yılı ilk Belediye Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Necati Çolak’ın şehir dışında olması nedeniyle Başkanlığa vekâlet eden Davut Uyan Başkanlığına toplanan Belediye Meclisi, sözleşmeli personelin sözleşmelerinin uzatılıp uzatılmayacağını Başkan Çolak’ın göreve başlamasından sonra kararlaştırılması konusunda anlaşarak Belediye Meclisinin 9 Ocak Perşembe günü ikinci kez toplanmasına karar verildi.

KATI ATIK BEDELİNDE İNDİRİM YAPILDI

2 Ocak Perşembe günü gerçekleştirilen Meclis Toplantısında gündemdeki maddeler ele alındı. 2020 yılında görev alacak Denetim Komisyonuna Meclis Üyelerinden Ümit Ayas, Arif Göçmen, Bilal Gökdemir, Bayram Kaman ve Ahmet Uğurlu’nun seçilmesinden sonra Katı Atık Bertaraf Ücretleri görüşüldü. Geçtiğimiz yıl için konutlarda aylık 8,5 TL olan Katı Atık Ücreti 5,10 TL’ye, işyerlerinde ise aylık 27,5 TL olan Katı Atık Ücreti 12,50 TL’ye düşürüldü.

Ayrıca Belediye Meclisi, belediyeye ait iş makinelerine icra konulmasının önünü kesmek amacıyla Kamu Yararı Kararı aldı.

İŞÇİ ÇIKARILMASI YARIN GÖRÜŞÜLECEK

Belediye Meclisinin 4. sıradaki gündem maddesi olan maddesi olan “Sözleşmeli Memurların Ücretlerinin Görüşülmesi” yani halk arasında sözleşmeli personellerin işten çıkarılıp çıkarılmayacağı olarak bilinen madde ise Başkan Çolak’ın göreve başlamasından sonra 9 Ocak Perşembe günü yapılması kararlaştırılan Meclis Toplantısının ikinci oturumunda ele alınması kararlaştırıldı.

Gündemin diğer 2 maddesi ise yarın yapılması kararlaştırılan ikinci birleşimde görüşülmesi kararlaştırıldı.

DİKİLİ AĞACIMIZ YOK

Toplantıda konuşan Meclis Üyesi Bayram Kaman’ın sözlerini, “Zaman çabuk geçiyor, elimizi çabuk tutmalıyız ve bir an önce memlekete bir şeyler yapmamız lazım. Dikili ağacımız yok,” diyerek tamamladığı toplantı dilek ve temenniler bölümüyle sona erdi. / Muzaffer AKTÜRK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kaman ve Cevizimiz Festivale hazır
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.