Yeniköy-Hirfanlı arası Asfalt Çalışması Başladı

İl Genel Meclis Üyesi Emre Demirci, yatırım çalışmalarına devam ediyor

06.05.2020
871
A+
A-

Kaman’da yıllardır asfalt yapılması için bölge köylülerince talep edilen ve İl Genel Meclisi Üyesi Emre Demirci’nin girişimleri sonucu nihayet yapımına başlanan Yeniköy-Hirfanlı arası 9,3 kilometrelik yolun asfaltlanması sevinçle karşılandı.

Konuyla ilgili olarak gazetemize değerlendirmede bulunan Ak Parti Kaman İl Genel Meclisi Üyesi Emre Demirci, “Köylülerimizin yıllardır talep ettiği Yeniköy-Hirfanlı arası yolun asfalt çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. Seçimin üzerinden geçen yaklaşık 13 ay içerisinde İl Genel Meclisi olarak yapmış olduğumuz birçok büyük proje gibi bu yol çalışması da bize nasip oldu.

1,6 Milyon TL’ye mal olacak bu çalışma Kaman’ımıza ve bölge köylerine yapılan en güzel yatırımlardan bir tanesi olarak halkımıza hizmet sunacaktır. Ayrıca, yıllardır üstyapı ve yol problemi olan İsahocalı Köyümüzün asfalt ve yol yapım çalışması bu yıl içerisinde bitirilerek köy halkımızın hizmetine sunulacaktır,” dedi.

İl Genel Meclis Üyesi olarak verdiği sözlerin arkasında durarak ilçemiz tarihinin en geniş kapsamlı alt yapı çalışmalarına devam etiğinin altını çizen Emre Demirci, “Ak Parti Kırşehir Milletvekilimiz Mustafa Kendirli, İl Başkanımız Muzaffer Aslan, Kırşehir Valiliğimiz, Kaman Kaymakamlığımız, Kırşehir İl Genel Meclis Başkanımız Hacı Ömer Seyfi ve İl Genel Meclisi Üyesi Arkadaşlarımız ile İl Özel İdaremizin destekleriyle 2019 yılı içerisinde Savcılı Kurutlu, Hirfanlı, Kargınkızıközü, Esentepe ve Bayramözü Köylerimizin alt yapı sorunlarını çözerek halkımızın hizmetine sunmayı başardık.

2020 yılının ilk yarısında ise Ömerkahya, Kargınselimağa, Yeniköy, Kekilliali, Savcılı Kışla, Yelek, İbrişim ve Değirmenözü Köylerimizin kolektör çalışmalarını ise hızlı bir şekilde başlayıp bitirmeyi planlamaktayız.

Kaman’ımızın 51 pare köyünün tamamının alt yapı, üst yapı, yol gibi tüm sorunlarını söz verdiğimiz gibi takip edip, aciliyet ve önem sırasına göre çözüme kavuşturmak için muhtarlarımız ve köy halkının taleplerine yetişmeye çalışıyoruz,” dedi. / Muzaffer AKTÜRK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Mümtaz Öğretmenim Kaman size minnettar
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.