Yönetimimizin heykelle ilgili alakası yoktur

Başkan Çolak, açıklamasında; Neşet Ertaş heykeli konusunda kendisinin bir alakası olmadığını ve diğer haber kanallarında da bu bilginin yanlış şekilde kullanıldığının altını çizerek, heykelin yerel seçimler yapılmadan önceki belediye yönetimi tarafından Sarıuşağı Mahallesindeki yerine konulduğunu söyledi.

24.08.2022
652
A+
A-

Çolak’tan Neşet Ertaş heykeli açıklaması…

Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, geçtiğimiz hafta gündemi meşgul eden Neşet Ertaş’ın heykeline yapıldığı belirtilen saldırı ile ilgili olarak gazetemizde yer verdiğimiz ‘Neşet Ertaş’a saldırı iddiası’ başlıklı haberimizin içerisinde geçen bir bilgi ile diğer yayın organlarında da yer alan bu bilginin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Konuyla ilgili olarak haberimizin ‘Heykel meselesi’ alt başlığı içerisinde geçen “Ertaş büstü, yönetim değişikliğinden sonra Belediye Başkanı Necati Çolak tarafından yeni bina önünde uygun yer olmaması nedeniyle şimdiki yerine yani akrabaları olan Abdal Aşiretinin yaşadığı sokağa yerleştirilmişti,” bilgisi konusunda bizzat gazetemizi arayan Başkan Çolak, bilginin yanlış olduğu ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bu yanlışlığın düzeltilmesini istedi.

Başkan Çolak, açıklamasında; Neşet Ertaş heykeli konusunda kendisinin bir alakası olmadığını ve diğer haber kanallarında da bu bilginin yanlış şekilde kullanıldığının altını çizerek, heykelin yerel seçimler yapılmadan önceki belediye yönetimi tarafından Sarıuşağı Mahallesindeki yerine konulduğunu söyledi. / İbrahim AKTÜRK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Barış Pınarı’na Tam Destek
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.