T.C. KAMAN İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

30.07.2019
523
A+
A-

2018/15 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kırşehir İli, Kaman İlçesi, Cuma mahallesi, Pekmez Toprağı Mevkii, 109 Ada, 17 Parsel, 129 Blok, 2 Nolu Dubleks Mesken niteliklibağımsız bölüm
Bilirkişi raporunda; Taşınmazın Zemin kaydı, pafta örneği ve krokinin zemine aynen uyduğu yüzölçümünde ve sınırlarında bir değişiklik olmadığı Kadastro fen bilirkişisince tespit edilmiştir. Ana taşınmazın niteliği arsa olarak geçmektedir. Tamamı 83013m² olup üzerinde kat irtifakı yapılmış yığma yapı bulunmaktadır. 129 blok 2 nolu bağımsız bölüm olan Meskenin tamamı borçluya aittir. Borçlunun arsa payı 1/280 olup payına düşen arsa miktarı 296m²’dir.
Konumu ve mevkii: Kırşehir ili, Kaman ilçesi, Cuma mah. 109 ada, 17 parsel kooperatif tarzı yapılmış olup, cami, ilköğretim okulu vardır. İlçe merkezine uzaktır. Kırşehir ili, Kaman ilçesi, Cuma mahallesi, 109 ada, 17 parselin ana taşınmazın niteliği arsa vasfındadır. Taşınmaz kapalı olduğu için iç mahalleri görülememiştir. Meskenin kullanımda olduğu tespit edilmiştir. Meskenin yapılan ölçümler neticesinde brüt alanın:120m² olarak hesaplanmıştır. Meskenin bulunduğu yapı mimari sınıf itibariyle 3. sınıf A grubu yapılar sınıfına dahil olup yapı yaşı olarak 20-25 yıl aralığında yer alıp, yapının yaklaşık olarak yıpranma payı %32’dir. Yapının mimarlık hizmetlerine esas olan sınıfı 3. sınıf A grubudur.
Adresi : Cuma Mah. Pekmez Toprağı Mevkii 109 ada 17 parsel 129 Blok No:2 Kaman Kırşehir
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 1/280
İmar Durumu : TAKS:0,25, KAKS:0,50, Ayrık Nizam 2 kat (A-2), yapı yaklaşma mesafeleri; yoldan 5 metre, komşu parselden 3 metre olup Konut Alanı vasfındadır.
Kıymeti : 65.510,40 TL
KDV Oranı : % 1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

Satış Günü : 22/10/2019 günü 10:00 – 10:05 arası

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  "Doğrudan temin alışkanlık haline getirilmemeli"

Satış Günü : 19/11/2019 günü 10:00 – 10:05 arası

Satış Yeri : KAMAN ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.) 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/15 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (B.No: 172)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  BETON PARKE TESİSİ VE BETON SANTRALİ KİRA İHALESİ
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.