Vali Kaman’da muhtarları dinledi

Kaman’da mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelen Vali İbrahim Akın, ilçemizde çarşı esnafı ve pazaryeri ziyaretinin yanı sıra yapımı devam eden yüzme havuzu inşaatında da incelemelerde bulundu.

30.06.2021
745
A+
A-

Vali Akın muhtarlara su tasarrufu ve kaçak yapı ile ilgili uyarılarda bulundu.

Kaman’da mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelen Vali İbrahim Akın, ilçemizde çarşı esnafı ve pazaryeri ziyaretinin yanı sıra yapımı devam eden yüzme havuzu inşaatında da incelemelerde bulundu.

Kaman’da muhtarların talep ve sorunlarının dinlenilmesi amacıyla 23 Haziran Çarşamba günü gerçekleştirilen ve ilçemizdeki basın mensuplarının davet edilmediği toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Kaymakam Şükrü Özcan, Belediye Başkanı Necati Çolak, İl Genel Meclis Başkanı Şaban Çelik, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz, Kurancılı Belediye Başkanı Adem Bıcakcı, İl Genel Meclis Üyesi Emre Demirci ile bazı daire müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, köylere götürülen hizmette asıl amaçlarının vatandaşların yaşam kalitesinin arttırılması olduğunu söyledi.

Köylerde yaşayan vatandaşların hizmetlerden memnun kalmasını önemsediklerini belirten Vali Akın; “İlimize ayrılan ödenekle tüm köylerimize eşit oranda hizmet götürmeye çalışıyoruz. Köylere götürdüğümüz hizmette asıl amacımız insanlarımızın huzurlu ve mutlu bir hayat sürdürmelerine katkı sağlamak. Vatandaşlarımıza kamu hizmetini en iyi şekilde sunarken muhtarlarımıza da önemli görevler düşmektedir. Muhtarlarımız, köyleri ya da mahalleri ile ilgili sorunları, vatandaşların ihtiyaçlarını bizlere iletiyorlar. Bizler de sorunları imkânlar ölçüsünde, öncülük sırasına göre hizmete dönüştürme gayreti içerisinde oluyoruz. Köylere götürülen hizmette önceliğimiz köy yollarında ve içme suyunda iyileştirme yapmaktır. Ayrıca, muhtarlarımız köylerde suyun tasarruflu kullanılması konusunda vatandaşlarımıza uyarılarda bulunsunlar. Daha önce söylediğim gibi, kaçak yapıların önüne geçilmesi konusunda da muhtarların desteğini bekliyoruz,” dedi.

Salgınla mücadele sürecinde muhtarlarla yapılan işbirliğinin de yardımıyla vatandaşların ihtiyaçlarının giderildiğini ifade eden Vali Akın, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı üzere, 1 Temmuz itibariyle yasaklar kalkıyor. Ancak, kısıtlamaların sonlandırılması salgının bittiği anlamına gelmiyor. Salgınla yine aynı kararlılıkla mücadelemizde düğün, cenaze gibi insanlarımızın toplu olarak bir arada bulunacağı etkinliklerde gereken tüm tedbirlere uymaya devam edelim. Her vatandaşımızın kendi tedbirini kendisinin alması salgınla mücadelemizde önemli bir husustur. Salgınla mücadelede bir diğer önemli konu da aşı uygulaması. Muhtarlarımız, vatandaşları aşı olmaya davet etsin, aşı olmaya gidemeyecek olanları da bizlere bildirsin, yardımcı olalım. Bilindiği gibi aşıda yaş sınırı 25’e kadar indi. Aşılar artık randevusuz yapılabiliyor. Vatandaşlarımızdan aşı olma konusunda duyarlılık beklediğimizi ifade ediyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dedi Kodu, Sonu Kötü

Vali İbrahim Akın, muhtarların talep ve isteklerinin dinlenilmesi ile sona eren toplantının ardından, esnafları ziyaret etti. Kaman İlçe Sağlık Müdürlüğünce Belediye binası önüne kurulan Covid-19 Aşı Uygulama Noktasını da ziyaret eden Vali Akın, personelden çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Şehit ailelerini de ziyaret eden Vali Akın’ın Kaman programı, Kaman Kızıközü Oturarak Voleybol Takımı’nın antrenman maçını izlemesi ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından yaptırılan havuz ve tesis inşaatında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler alması ile sona erdi. / Haber Merkezi

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.