Ümit Özdağ mülteci politikasını eleştirdi

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Kırşehir il binasının açılışı ve konferans için geldiği Kırşehir’de hükümetin sığınmacı politikasını eleştirerek partisinin düşüncelerini anlattı.

14.12.2022
558
A+
A-

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Kırşehir il binasının açılışı ve konferans için geldiği Kırşehir’de hükümetin sığınmacı politikasını eleştirerek partisinin düşüncelerini anlattı.

7 Aralık 2022 Çarşamba günü partisinin Kırşehir il binası açılışını gerçekleştiren Zafer Partisi Lideri Prof. Dr. Ümit Özdağ, daha sonra Kırşehir Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığı ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı’nı ziyaret etti. Özdağ, esnaf ziyaretleri sırasında vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşlarla sohbeti sırasında sığınmacılar konusunu gündeme getiren Özdağ’a vatandaşlar da destek verdi.

“MUHALEFETE ÇAĞRIDA BULUNDU”

Özdağ, İl Başkanlığı binasında yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın anayasa açısından 3’üncü kez aday olma şansının olmadığını belirterek seçimlerin yenilenmesini sağlayacak olan meclis çoğunluğunun sağlanmaması noktasında muhalefete çağrıda bulunarak; “Türkiye’nin Erdoğan’ı bir daha taşımaya tahammülü yok. Eğer bu siyasi partiler Erdoğan’a karşılarsa Erdoğan’ın Anayasayı çiğnemesine ve 3’üncü kez aday olmasına yardımcı olmamalılar,” ifadelerini kullandı.

“SINIRLARA TEKRAR MAYIN DÖŞEYECEĞİZ”

Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansta çoğunlukla gençlerin bulunduğu topluluğa hitap eden Ümit Özdağ, sığınmacılar meselesi üzerinde durdu. Göçlerin 30 yıl boyunca devam edeceğini belirten Özdağ, Türkiye’nin bu göçlerin geçiş güzergâhında olduğunu belirterek gelenleri tekrar geri göndereceklerini ve gelecek olanları da engellemek için sınırlara tekrar mayın yerleştireceklerini dile getirdi.

“O KADAR İSTİYORSANIZ ALIN KENDİNİZ BESLEYİN”

Sığınmacıların ülkede kalması noktasında görüş bildirenlerin samimi olmadığını ifade eden Özdağ, “Şöyle düşünün; komşunuzda su baskını oldu. 5’inci kattaki Ahmet Bey, çocuklarını ve eşini alarak akşamı sizde geçirmek istedi ve siz de buyur ettiniz. O gece kaldılar baktınız ertesi gün ve ondan sonraki günde kaldılar. Ne zaman evinize döneceksiniz dediğinizde; ‘Valla sizin evin manzarası daha güzelmiş, güneş de görüyor, misafir odasındaki kanepe takımı da çok güzel, biz burada kalmaya karar verdik, bizi bir de tapuya işler misin?’ dediler. Buna kendi evi için evet diyecek kimse var mı? Ne yaparsınız kolundan tutar atarsınız. Biz de onu yapacağız arkadaşlar. Evlerine bir tane sığınmacı almayacak adamlar, vatanlarını paylaşma konusunda çok istekliler. O kadar istiyorsanız alın kendiniz besleyin,” şeklinde konuştu.

“10 YIL SONRA ADI HATIRLANMAYACAK”

Özdağ konuşmasının sonunda; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Atatürk’ün adını silmeye çalıştığını ancak gençlerin Atatürk’e daha sıkı sıkıya sarıldığını belirterek, Mustafa Kemal Atatürk’ün diğer Türk büyükleri gibi binlerce yıl sonra bile hatırlanacağını ancak Tayyip Erdoğan’ın ismini 10 yıl sonra kimsenin hatırlamayacağını dile getirdi. / Haber Merkezi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Fener Alayı Düzenlendi
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.